Մեր անօդաչու սարքերն էլ են թռնում շփման գծի ամբողջ երկայնքով. Դավիթ Տոնոյան
Այսօր Ազգային ժողովում պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հանգիստ ընդունեց լրագրողների դիտարկումները, թե առաջնային գծի ողջ երկայնքով նկատվում է ադրբեջանական անօթաչու թռչող սարքերի և ռազմական ավիացիայի ուսումնական թռիչքների աճ։
«Մեր անօդաչու սարքերն էլ են թռնում շփման գծի երկայնքով, հանգիստ եղեք», - ժպտալով արձագանքելով լրագրողներին՝ ասաց նախարարը։
Երբ լրագրողները պնդեցին, թե ի՞նչ վիճակ է այժմ շփման գծում, Տոնոյանը արձագանքեց. «Այսօրվա զեկույցներով համեմատաբար կայուն վիճակ է»։
Նա հրաժարվեց մեկնաբանել թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունները, նշելով, որ իրենք այժմ ուսումնասիրում են դրանք։
Լրագրողի հարցին, թե լարվածության ֆոնին առաջանում են պատերազմի սպառնալիքի մասին խոսակցություններ, կա՞ նման սպառնալիք, Տոնոյանը պատասխանեց. «Եթե պատերազմի սպառնալիք անմիջական լինի, ես ձեզ կտեղեկացնեմ»։

Наши беспилотники тоже летают по всей протяженности передовой – Давид Тоноян
Министр обороны Армении Давид Тоноян сегодня спокойно отреагировал на замечания журналистов о том, что по всей протяженности передовой наблюдается рост учебных полетов азербайджанских БПЛА и военной авиации.
«Наши беспилотники тоже летают по всей протяженности передовой», - заявил парламенте журналистам Давид Тоноян.
Отвечая на вопрос, какова ситуация на линии соприкосновения, министр обороны заявил: «По сегодняшним докладам, относительно стабильная ситуация».
Давид Тоноян отказался комментировать турецко-азербайджанские военные учения, отметив, что они сейчас заняты их изучением.
На замечание, что на фоне напряженности активно муссируются разговоры об угрозе войны, действительно ли существует подобная угроза, Давид Тоноян ответил: «Если угроза войны будет непосредственной, я обязательно сообщу вам об этом».