Մեր անօդաչու սարքերն էլ են թռնում շփման գծի ամբողջ երկայնքով. Դավիթ Տոնոյան
Այսօր Ազգային ժողովում պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հանգիստ ընդունեց լրագրողների դիտարկումները, թե առաջնային գծի ողջ երկայնքով նկատվում է ադրբեջանական անօթաչու թռչող սարքերի և ռազմական ավիացիայի ուսումնական թռիչքների աճ։
«Մեր անօդաչու սարքերն էլ են թռնում շփման գծի երկայնքով, հանգիստ եղեք», - ժպտալով արձագանքելով լրագրողներին՝ ասաց նախարարը։
Երբ լրագրողները պնդեցին, թե ի՞նչ վիճակ է այժմ շփման գծում, Տոնոյանը արձագանքեց. «Այսօրվա զեկույցներով համեմատաբար կայուն վիճակ է»։
Նա հրաժարվեց մեկնաբանել թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունները, նշելով, որ իրենք այժմ ուսումնասիրում են դրանք։
Լրագրողի հարցին, թե լարվածության ֆոնին առաջանում են պատերազմի սպառնալիքի մասին խոսակցություններ, կա՞ նման սպառնալիք, Տոնոյանը պատասխանեց. «Եթե պատերազմի սպառնալիք անմիջական լինի, ես ձեզ կտեղեկացնեմ»։

Armenian UAVs fly along line of contact too: Davit Tonoyan urges not to worry
Armenian UAVs fly along the line of contact as well, there is no need to worry, Armenia’s Defense Minister Davit Tonoyan told the reporters today, in response to the reporter’s comment that number of flights of Azerbaijani UAVs along line of contact have intensified.
As to the situation on the line of contact as of the moment, Tonoyan said the situation is comparatively calm.
He refused to comment on the Turkish-Azerbaijani joint military drills, noting that they follow and examine them.
As to the possible threat of war, Tonoyan said, “In case of direct threat of war you will be informed about it.”