Գագիկ Ծառուկյանը հարցաքննության կանչվելու մասին Քննչական կոմիտեի ծանուցումը պատռել է և չի ներկայացել
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը երեկ 18։30-ին չի ներկայացել Քննչական կոմիտե հարցաքննության։ Ավելին, Aysor.am-ի աղբյուրները փոխանցում են, որ նա ոստիկանի կողմից ծանուցումն ստանալուց հետո պատռել է և իրավապահ մարմին ներկայանալու մասին որևէ տեղեկություն չի հաղորդել։
Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի դեպարտամենտի ղեկավար Նաիրա Հարությունյանը Aysor.am-ին տեղեկացրեց, որ Գագիկ Ծառուկյանը հունիսի 11-ին առձեռն ստացել է հարցաքննության կանչվելու մասին ծանուցումը:
«Գագիկ Ծառուկյանը նախաքննական մարմնին երեկ հարցաքննության չներկայանալու պատճառների մասին չի հայտնել», - ասաց Հարությունյանը։
Aysor.am-ը փորձեց ԱԺ պատգամավոր, ԲՀԿ նախագահի խոսնակ Իվետա Տոնոյանից տեղեկություններ ստանալ նախաքննական մարմին չներկայանալու պատճառների մասին, սակայն վերջինը չպատասխանեց մեր զանգերին։
Ավելի վաղ Aysor.am-ը գրել էր, որ Քննչական կոմիտեն Ծառուկյանին հրավիրում է հարցաքննության Աբովյանում «Քաղաքացիական պայմանագրի» թեկնածուի ենթաշտաբերից մեկի պետի մեքենայի հրկիզման դեպքի մասին արված հայտարարության հետքերով։
Նա, հիշեցնենք, մասնավորապես, հայտնել էր, որ կատարվածը «սարքած գործ է»։
«Եթե չբացահայտվի, ապա մեր իրավապահ մարմինները լիարժեք իրենց տեղում չեն։ Պետք է բացահայտվի և մեղավորները պետք է Աբովյանից բացակայեն։ Հենց դրանք են «մուտիլովչիկները», որոնք այդպիսի քայլերի են գնում։ Դա շինծու, սարքած գործ էր։ Վարչապետը պետք է պարտադրի, որպեսզի այդ գործը բացահայտվի», - ասել էր նա։

Гагик Царукян порвал повестку о вызове на допрос и не явился в Следственный комитет
Руководитель фракции «Процветающая Армени» Гагик Царукян вчера в 18:30 не явился на допрос в Следственный комитет Армении. Более того, как передают источники Aysor.am, он порвал повестку о вызове на допрос после того, как она была вручена ему полицейским, не сообщив какого-либо информации о том, когда явится в Следственный комитет.
Пресс-секретарь Следственного комитета Наира Арутюнян сообщила Aysor.am, что Гагик Царукян получил 11 июня повестку явиться в СК.
«Гагик Царукян не сообщил о причинах, по которым не явился вчера на допрос в следственный орган», - сказала Арутюнян.
Корреспондент Aysor.am попытался получить информацию о причинах отказа явиться в следственный орган у пресс-секретаря председателя партии «Процветающая Армения» Иветы Тоноян, однако она не отвечала на звонки.
Ранее, Aysor.am писал о том, что Гагик Царукян вызван на допрос в Следственный комитет Армении в связи с высказываниями об имевшем место поджоге автомобиля руководителя одного из предвыборных штабов кандидата в мэры от партии «Гражданский договор» накануне выборов в Абовяне.
Он в частности заявил в беседе с журналистами: «Если этот инцидент не будет разоблачен, значит, наши правоохранительные органы не на своем месте. Дело должно быть раскрыто и виновные должны покинуть Абовян. "Мутиловщиками" являются именно те, кто идет на такие шаги. Это сфабрикованное дело. Премьер-министр должен потребовать, чтобы это дело было раскрыто».