Ինդոնեզիայում մոտ 6 հազար մարդիկ լքել են իրենց տները մոլեգնող ջրհեղեղի պատճառով
Ինդոնեզիայի Հարավարեւելյան Սուլավեսի նահանգում և երկրի կենտրոնական մասում մոլեգնող հեղեղումների ու սողանքների պատճառով ընդհանուր առմամբ 5 հազար 703 բնակիչներ հարկադրված են եղել լքել իրենց տները, հայտնել է «Սինհուա» գործակալությունը հղում անելով երկրի  տարերային աղետների հետևանքների վերացման ազգային վարչության ներկայացուցիչ Սուտոպո Փուրվո Նուգրոհոյին:
Ըստ նրա՝  հորդառատ անձրևների  պատճառով Լալինդու, Վալասոլա և Լանդավե գետերը դուրս են եկել ափերից և հեղեղել բնակավայրերը, ինչը ստիպել է տեղի բնակինչներին թողնել իրենց տները և պատսպարվել բարձունքներում:
Հեղեղման հետևանքով ավերվել է 202 տուն, չորս կամուրջ, ողողվել են մոտ հազար հեկտար բրնձի դաշտեր և 420 հեկտար արհեստական ձկնալճակներ:

В Индонезии около шести тысяч человек покинули дома из-за наводнений
В общей сложности 5 тысяч 703 человека были вынуждены покинуть свои дома из-за наводнений и оползней в провинции Юго-Восточный Сулавеси в центральной части Индонезии, сообщает агентство Синьхуа со ссылкой на представителя Национального управления по ликвидации последствий стихийных бедствий страны Сутопо Пурво Нугрохо.
Нугрохо сообщил, что в результате проливных дождей реки Лалинду, Валасола и Ландаве вышли из берегов и привели к затоплению поселений, что вынудило местных жителей оставить свои дома и укрыться на возвышенностях.
Он добавил, что в результате наводнения 202 дома были смыты, четыре моста были уничтожены, почти тысяча гектаров рисовых полей и 420 гектаров рыбных прудов были затоплены.
По словам Нугрохо, в настоящее время предпринимаются усилия по оказанию чрезвычайной помощи пострадавшим.