Դատական բարեփոխումներն ավարտելը լիարժեք կդարձնի հեղափոխության ողջ փիլիսոփայությունը. ԱԳ նախարար
Կառավարությունը հայտարարել է, որ կանի ամեն ինչ՝ դատական համակարգի անկախությունն ու անկողմնակալությունն ապահովելու, դատական իշխանության վրա որևէ ճնշում չգործարդրելու համար, Հայաստան-Եվրոպայի խորհուրդ 2019-2022թ. գործողությունների ծրագրի պաշտոնական մեկնարկի արարողության ժամանակ ասաց ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
«Լծվելու ենք աշխատանքի՝ առանց ձգձգումների առաջ տանելու բարեփոխումները։ Այս համագործակցությունը շատ արժեքավոր է։ Մեզ համար դատական բարփոխումներն ավարտելը լիարժեք կդարձնի հեղափոխության ողջ փիլիսոփայությունը», - ասաց Զոհրաբ Մնացականյանը։
ՀՀ արտգործնախարարը միաժամանակ տեղեկացրեց, որ այսօր կայանալու է Եվրոպայի խորհրդի 70-ամյակի կապակցությամբ թողարկված հոբելյանական բացիկի պաշտոնական մարման արարողությունը։
«Սա ի նշանավորումն այն բանի է, թե որքան բարձր ենք գնահատում այս կազմակաերպության դերը։ Եվրոպայի խորհուրդն աշխատում է իրավունքների և ազատությունների համար», - նկատեց Զոհրաբ Մնացականյանը։

End of judicial reforms to make philosophy of revolution complete: Armenia’s FM
The government has stated that it will do everything to ensure the independence and objectiveness of the judicial system, for not allowing any pressure on the judicial power, Armenia’s Foreign Affairs Minister Zohrab Mnatsakanyan said at the official ceremony of launch of Armenia-CoE 2019-2022 action plan program.
“We will cling to work to move forward with the reforms without any delays. This cooperation is very valuable. The end of the judicial reforms will make complete the whole philosophy of revolution,” Mnatsakanyan said.
At the same time the minister said that today the ceremony of cancelation of jubilee stamp issued on the occasion of 70th anniversary of the Council of Europe will take place.
“It shows the highest assessment we give to the role of this organization. The Council of Europe works for rights and freedoms,” Zohrab Mnatsakanyan stated.