Դատական բարեփոխումներն ավարտելը լիարժեք կդարձնի հեղափոխության ողջ փիլիսոփայությունը. ԱԳ նախարար
Կառավարությունը հայտարարել է, որ կանի ամեն ինչ՝ դատական համակարգի անկախությունն ու անկողմնակալությունն ապահովելու, դատական իշխանության վրա որևէ ճնշում չգործարդրելու համար, Հայաստան-Եվրոպայի խորհուրդ 2019-2022թ. գործողությունների ծրագրի պաշտոնական մեկնարկի արարողության ժամանակ ասաց ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
«Լծվելու ենք աշխատանքի՝ առանց ձգձգումների առաջ տանելու բարեփոխումները։ Այս համագործակցությունը շատ արժեքավոր է։ Մեզ համար դատական բարփոխումներն ավարտելը լիարժեք կդարձնի հեղափոխության ողջ փիլիսոփայությունը», - ասաց Զոհրաբ Մնացականյանը։
ՀՀ արտգործնախարարը միաժամանակ տեղեկացրեց, որ այսօր կայանալու է Եվրոպայի խորհրդի 70-ամյակի կապակցությամբ թողարկված հոբելյանական բացիկի պաշտոնական մարման արարողությունը։
«Սա ի նշանավորումն այն բանի է, թե որքան բարձր ենք գնահատում այս կազմակաերպության դերը։ Եվրոպայի խորհուրդն աշխատում է իրավունքների և ազատությունների համար», - նկատեց Զոհրաբ Մնացականյանը։

Завершение судебных реформ сделает полноценной всю философию революции – Зограб Мнацаканян
Правительство объявило, что сделает все возможное для обеспечения независимости и беспристрастности судебной системы, чтобы исключить какое-либо давление на судебную власть, заявил сегодня во время официальной церемонии старта Программы действий Армения – Совет Европы на 2019-2011 гг. министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян.
«Мы, не затягивая, приступили к работе продвижения реформ. Это сотрудничество очень ценно. Завершение судебных реформ сделает для нас полноценной всю философию революции», - сказал Зограб Мнацаканян.
Глава МИД Армении при этом сообщил, что сегодня состоится церемония официального гашения юбилейной открытки по случаю 70-летия становления Совета Европы.
«Это в знак того, как высоко мы ценим роль этой организации. Деятельность совета Европы направлена на продвижение прав и свобод», - отметил Зограб Мнацаканян.