Պատերազմի սպառնալիքով որևէ մեկը մեզ չի կարող վախեցնել. Նիկոլ Փաշինյան
Անկեղծ ասած՝ ես ինձ չեմ հիշում Ղարաբաղի հարցի կարգավորման լավատեսական տրամադրություն հաղորդելիս, որովհետև ընդհակառակը՝ միշտ ասել եմ, որ պատերազմն ավարտված չէ, և այն ցանկացած պահի կարող է բռնկվել, այսօր՝ ԱԺ-կառավարություն  հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ադրբեջանը պարզապես ցանկանում է փորձ անել Ղարաբաղի հարցի կարգավորումը դուրս բերել կառուցողական, բանակցային հունից։ Այս գործիքն Ադրբեջանը երկար ժամանակ կիրառում է, Հայաստանը, ԶՈՒ պատրաստականության մակարդակը բարձրացնելով, պետք է դիմակայի։ Հայաստանն ու Արցախը պատերազմ չեն ուզում, բայց պատերազմի սպառնալիքով որևէ մեկը մեզ չի կարող վախեցնել», - ասաց նա։
ԼՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը հետաքրքրվեց՝ ինչպե՞ս է գործադիրի ղեկավարը գնահատում հայկական կողմի դիվանագիտական ջանքերը, արդյոք այս դաշտում արվում է առավելագույնը։
Վարչապետն ի պատասխան նկատեց, որ Հայաստանը շարունակում է դիվանագիտական ջանքերը։
«Մեր դիվանագիտական ջանքերը որոշ ուղղություններով եղել են շատ արդյունավետ։ Կարծում  եմ՝ մեր դիվանագիտությունը սկսում է ավելի ու ավելի արդյունավետ լինել», - ասաց նա։

No one may scare us with threat of war: Nikol Pashinyan
Frankly speaking I do not remember me transferring optimistic moods over Karabakh conflict settlement process, just the opposite I have always said that the war has not ended and it may burst at any moment, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at the NA-government Q&A.
“Azerbaijan simply wants to take the settlement process out of the constructive, peace talk format. Azerbaijan is using this tool for a rather long period of time, and Armenia must confront it raising the efficiency of the Armed Forces. Armenia and Artsakh do not want war, but no one may frighten us with war threats,” the head of the government said.
Bright Armenia faction lawmaker Arman Babajanyan asked how the head of the executive power assesses the diplomatic efforts of the Armenian side. In response the prime minister said that Armenia continues the diplomatic efforts.
“Our diplomatic efforts were very effective in some directions, I think our diplomacy starts working more effectively,” he said.