Թրամփը նախընտրական նոր արշավ է սկսել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պաշտոնապես հայտարարել է 2020 թվականին պետության բարձրագույն պաշտոնի համար պայքարելու մտադրության մասին, հայտնել է «Reuters»-ը:
«2016 թվականը որոշիչ էր պատմության մեջ: Ոչ ոք այնքան բան չի արել, որքան մենք: Եվ 2020 թվականին մենք դա կանենք կրկին», - ասել է նա:
Թրամփը գանգատվել է, որ հենց առաջին օրվանից Սպիտակ տանը հարձակումների է ենթարկվել ստահոդ զանգվածային լրատվամիջոցների և «վհուկների որսի» կողմնակիցների կողմից:
Նա նաև ներկայացրել է մի տագնապալի պատկեր՝ նշելով, որ այդպիսի տեսք կունենա աշխարհը, եթե ինքը տանուլ տա 2020 թվականի ընտրությունները:

Трамп вступил в новую избирательную гонку
Президент США Дональд Трамп официально объявил о намерении бороться за высший пост в 2020 году. Об этом сообщает Reuters.
О своем решении он заявил сторонникам в Орландо (штат Флорида) ровно спустя четыре года после прошлого старта избирательной кампании. «2016 год был определяющим в истории. Никто не сделал столько, сколько мы. И в 2020-м мы сделаем это снова», - сказал он.
Трамп пожаловался, что с самого первого дня в Белом доме подвергался нападкам со стороны лживых СМИ и сторонников «охоты на ведьм». Он также обрисовал тревожную картину того, как будет выглядеть мир, если он проиграет в 2020 году.