Հայաստանի սորոսականները հավաքվում են Վրաստանում
«ՎԵՏՕ» նախաձեռնության հիմնադրիր Նարեկ Մալյանը հաղորդում է, որ «Ռեստարտ» նախաձեռնության անդամ Դավիթ Պետրոսյանն, ում խափանման միջոցն ընտրված է ստորագրությամբ քաղաքից չբացակայելը, այս պահին գտնվում է Վրաստանում:
«Տեղեկացնեմ, որ սորոսական մեղադրյալ Դավիթ Պետրոսյանն, ում խափանման միջոցն ընտրված է ստորագրությամբ քաղաքից չբացակայելն, այս պահին գտնվում է Վրաստանում: Մեր տեղեկություններով, մեղադրյալը Թբիլիսիում է Արսեն Խառատյանի հետ հանդիպելու և սորոսականների հետագա ծրագրերը քննարկելու նպատակով: Մեր երկրում խափանման միջոցը սորոսականների համար որևէ նշանակություն չունի», - սոցցանցի իր էջում գրել է նա:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա մարտի 15-ին Բաց Հասարակության Հիմնադրամներից ֆինանսավորվող «Ռեստարտ» նախաձեռնության 6 անդամներին՝ Դավիթ Պետրոսյանի գլխավորությամբ, մեղադրանք է առաջադրվել քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի առաջին կետով՝ մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ առևանգում (պատժվում է ազատազրկմամբ՝ չորսից ութ տարի ժամկետով):
Aysor.am-ի հետ զրույցում քաղաքացիական ակտիվիստ Նարեկ Մալյանն ասաց՝ ինքը տեղեկություններ ունի, որ Սորոսի Հայաստանի գրասենյակի մի շարք այլ ներկայացուցիչներ ևս երեկ մեկնել են Վրաստան՝ կապված հարևան երկրում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակի հետ:
«Սա ամբողջությամբ տեղավորվում է սորոսականների գործելաոճի մեջ: Որտեղ տեղի են ունենում բախումներ, այնտեղ իսկույն հավաքվում են Սորոսի վարձկանները: Ամբողջ աշխարհում Սորոսի գործակալական ցանցը վարձատրվում է բախումներ հրահրելու և հասարակության մեջ ատելության գեներացիայի համար: Հայաստանի սորոսականները հավաքվում են Վրաստանում՝ այնտեղ սկսված ներքաղաքական պրոցեսներին մասնակցելու համար: Ինձ հասած տեղեկություններով՝ նրանց աշխատանքն այնտեղ համակարգում է Նիկոլ Փաշինանի նախկին խորհրդական Արսեն Խառատյանն, ով Հայաստանում և Վրաստանում խոշոր գրանտներ է ստացել և շարունակում է ստանալ Սորոսի գրասենյակից», - ասաց Մալյանը:

Founder of VETO initiative Narek Malyan reports that member of Restart initiative Davit Petrosyan who has been released on signature bond and is not allowed to leave the country is currently in Georgia.
“I would like to report that soros-linked defendant Davit Petrosyan whose preventive measure is signature bond and who is not allowed to leave the country is in Georgia currently,” he said, adding that he is there to meet with Arsen Kharatyan and discuss further soros projects.
“In our country preventive measure is nothing for soros-linked members,” he wrote on Facebook.
On March 15, 6 members of the Open Society Institute-funded Restart initiative were charged for kidnapping.
Speaking to Aysor.am, civil activist Narek Malyan said that he has information that a number of other representatives of Soros’ Armenian office departed for Georgia after the domestic political developments there.
“This is fully their working style. They appear everywhere were clashes are being registered. In the whole world soros agents’ network is being paid for provoking clashes and generating hatred among people. According to the information I have, their work in Georgia is being coordinated by Nikol Pashinyan’s former consultant Arsen Kharatyan who has received big grants in Armenia and Georgia and continues receiving them from Soros office,” Malyan said.