Հայաստանի սորոսականները հավաքվում են Վրաստանում
«ՎԵՏՕ» նախաձեռնության հիմնադրիր Նարեկ Մալյանը հաղորդում է, որ «Ռեստարտ» նախաձեռնության անդամ Դավիթ Պետրոսյանն, ում խափանման միջոցն ընտրված է ստորագրությամբ քաղաքից չբացակայելը, այս պահին գտնվում է Վրաստանում:
«Տեղեկացնեմ, որ սորոսական մեղադրյալ Դավիթ Պետրոսյանն, ում խափանման միջոցն ընտրված է ստորագրությամբ քաղաքից չբացակայելն, այս պահին գտնվում է Վրաստանում: Մեր տեղեկություններով, մեղադրյալը Թբիլիսիում է Արսեն Խառատյանի հետ հանդիպելու և սորոսականների հետագա ծրագրերը քննարկելու նպատակով: Մեր երկրում խափանման միջոցը սորոսականների համար որևէ նշանակություն չունի», - սոցցանցի իր էջում գրել է նա:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա մարտի 15-ին Բաց Հասարակության Հիմնադրամներից ֆինանսավորվող «Ռեստարտ» նախաձեռնության 6 անդամներին՝ Դավիթ Պետրոսյանի գլխավորությամբ, մեղադրանք է առաջադրվել քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի առաջին կետով՝ մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ առևանգում (պատժվում է ազատազրկմամբ՝ չորսից ութ տարի ժամկետով):
Aysor.am-ի հետ զրույցում քաղաքացիական ակտիվիստ Նարեկ Մալյանն ասաց՝ ինքը տեղեկություններ ունի, որ Սորոսի Հայաստանի գրասենյակի մի շարք այլ ներկայացուցիչներ ևս երեկ մեկնել են Վրաստան՝ կապված հարևան երկրում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակի հետ:
«Սա ամբողջությամբ տեղավորվում է սորոսականների գործելաոճի մեջ: Որտեղ տեղի են ունենում բախումներ, այնտեղ իսկույն հավաքվում են Սորոսի վարձկանները: Ամբողջ աշխարհում Սորոսի գործակալական ցանցը վարձատրվում է բախումներ հրահրելու և հասարակության մեջ ատելության գեներացիայի համար: Հայաստանի սորոսականները հավաքվում են Վրաստանում՝ այնտեղ սկսված ներքաղաքական պրոցեսներին մասնակցելու համար: Ինձ հասած տեղեկություններով՝ նրանց աշխատանքն այնտեղ համակարգում է Նիկոլ Փաշինանի նախկին խորհրդական Արսեն Խառատյանն, ով Հայաստանում և Վրաստանում խոշոր գրանտներ է ստացել և շարունակում է ստանալ Սորոսի գրասենյակից», - ասաց Մալյանը:

Армянские соросовцы собираются в Грузии
Основатель общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян сообщает, что член инициативы «Рестарт» Давид Петросян, в отношении которого в качестве меры пресечения избрана подписка о невыезде из города, находится сейчас в Грузии.
«Сообщаю, что обвиняемый соросовец Давид Петросян, в отношении которого в качестве меры пресечения избрана подписка о невыезде, находится сейчас в Грузии. По нашим сведениям, обвиняемый в Тбилиси, чтобы встретиться с Арсеном Харатяном и обсудить дальнейшие соросовские программы. В нашей стране для соросовцев мера пресечения не имеет никакого значения», - написал на своей странице в соцсети Нарек Малян.
Напомним, в марте этого года 6 членам финансируемой Фондом «Открытое общество» (Фонд Сороса) инициативы «Рестарт» во главе с Давидом Петросяном выдвинуто обвинение по п.1 ч.2 ст.131 Уголовного кодекса Армении – похищение человека группой лиц по предварительному сговору (наказывается лишением свободы на срок от четырех до восьми лет).
В беседе с корреспондентом Aysor.am гражданский активист Нарек Малян заявил, что он владеет информацией, что ряд членов армянского офиса Фонда Сороса вчера также уехали в Грузию в связи с создавшейся в соседней стране внутриполитической ситуацией.
«Это полностью умещается в стиль действий соросовцев. Там, где происходят столкновения, сразу оказываются наемники Сороса. Во всем мире агентурная сеть Сороса оплачивается, чтобы провоцировать столкновения и генерировать ненависть в обществе. Армянские соросовцы собираются в Грузии для участия в начавшихся там внутриполитических процессах. По моим сведениям, их работу там координирует бывший советник Никола Пашиняна Арсен Харатян, который получил и продолжает получать крупные гранты от офиса Сороса в Армении и Грузии», - сказал Нарек Малян.