Վճռական հարված կստանան այն ուժերն, ովքեր խաղաղության մեր մղումը կփորձեն մեկնաբանել որպես թուլություն. Նիկոլ Փաշինյան
21/06/2019 14:45
Մենք կողմնակից ենք մեր տարածաշրջանում տևական և կայուն խաղաղություն հաստատելու գործին, Ոստիկանության զորքերի գլխավոր վարչությունում այսօր հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բայց, եթե կլինեն ուժեր, որ մեր այս մղումը կփորձեն մեկնաբանել որպես թուլության դրսևորում, ահա այդ բոլոր ուժերը կստանան մեր հավաքական կամքի, մեր հավաքական ուժի վճռական հարվածը, վճռական հակահարվածը: Եվ այդ հակահարվածը կհեղինակեն նաև Ոստիկանության զորքերի այն ծառայողներն, ովքեր այսօր ամուր կանգնած են Հայաստանի Հանրապետության, հայ ժողովրդի անվտանգության և խաղաղության պաշտպանության դիրքերում», - ասել է վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ Հայաստանի Հանրապետության ներքին անվտանգության վերաբերյալ պատկերացումը նույնպես կապված է սրա հետ, որովհետև Ոստիկանության զորքերը կոչված են Հայաստանի Հանրապետության ներսում բռնության որևէ դրսևորում կանխարգելելու համար:
Վարչապետը նշել է, որ Ոստիկանության զորքերն ուղարկելով հայրենիքի սահմանները պաշտպանելու, կառավարությունն արտահայտում է իր պատկերացումը Հայաստանի Հանրապետության ներքին հարաբերությունների մասին, որ մեր երկրում պետք է լինի բռնությունից զերծ հանրություն, մի հանրություն, որտեղ տեղ չունի բռնություններով հարցեր լուծելու որևէ մտայնություն, որևէ փորձ, որևէ քարոզչություն:

Решительный удар получат силы, которые попытаются трактовать наше стремление к миру как проявление слабости – Никол Пашинян
21/06/2019 16:09
«Мы выступаем за установление длительного и стабильного мира в нашем регионе», - заявил сегодня премьер-министр Армении Никол Пашинян на мероприятии по случаю 27-ой годовщины формирования Войск полиции.
«Но если будут силы, которые попытаются трактовать это как проявление слабости, то все эти силы получат решительный удар нашей коллективной воли, коллективной силы. И автором этого удара будут также служащие Войск полиции, которые сегодня крепко стоят на позициях защиты безопасности и мира армянского народа, Республики Армения», - сказал премьер.
По словам Никола Пашиняна, представление о внутренней безопасности Республики Армения также связано с этим, поскольку Войска полиции призваны предотвращать любое проявление насилия внутри страны.
Премьер-министр отметил, что отправив Войска полиции на защиту границ родины, правительство выражает свое представление о внутренних отношениях в Республике Армения, что в нашем обществе должно быть исключено насилие, в обществе, где нет места для какого-то намерения, какой-то попытки и пропаганды решать вопросы с помощью насилия.