Վճռական հարված կստանան այն ուժերն, ովքեր խաղաղության մեր մղումը կփորձեն մեկնաբանել որպես թուլություն. Նիկոլ Փաշինյան
21/06/2019 14:45
Մենք կողմնակից ենք մեր տարածաշրջանում տևական և կայուն խաղաղություն հաստատելու գործին, Ոստիկանության զորքերի գլխավոր վարչությունում այսօր հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բայց, եթե կլինեն ուժեր, որ մեր այս մղումը կփորձեն մեկնաբանել որպես թուլության դրսևորում, ահա այդ բոլոր ուժերը կստանան մեր հավաքական կամքի, մեր հավաքական ուժի վճռական հարվածը, վճռական հակահարվածը: Եվ այդ հակահարվածը կհեղինակեն նաև Ոստիկանության զորքերի այն ծառայողներն, ովքեր այսօր ամուր կանգնած են Հայաստանի Հանրապետության, հայ ժողովրդի անվտանգության և խաղաղության պաշտպանության դիրքերում», - ասել է վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ Հայաստանի Հանրապետության ներքին անվտանգության վերաբերյալ պատկերացումը նույնպես կապված է սրա հետ, որովհետև Ոստիկանության զորքերը կոչված են Հայաստանի Հանրապետության ներսում բռնության որևէ դրսևորում կանխարգելելու համար:
Վարչապետը նշել է, որ Ոստիկանության զորքերն ուղարկելով հայրենիքի սահմանները պաշտպանելու, կառավարությունն արտահայտում է իր պատկերացումը Հայաստանի Հանրապետության ներքին հարաբերությունների մասին, որ մեր երկրում պետք է լինի բռնությունից զերծ հանրություն, մի հանրություն, որտեղ տեղ չունի բռնություններով հարցեր լուծելու որևէ մտայնություն, որևէ փորձ, որևէ քարոզչություն:

Forces wrongly interpreting our wish to peace and stability to get relevant counter-blow: Armenia’s PM
21/06/2019 14:59
We are for establishing lasting and stable peace in the region, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the Police Troops Chief Department today.
“But if there are forces who will interpret our strive as manifestation of weakness they will get the resolute blow of our collective force, collective will and this counter-blow will be authored by the officers of the Police troops standing in the defense positions of the Republic of Armenia, Armenian people,” Pashinyan stated.
He said the police troop’s actions are aimed at prevention of any violence inside Armenia.
The head of the government said by sending the police troops to defend homeland’s borders the Armenian government expresses its idea about the domestic relations, about the violence-free society in the country.
“The people must not have any intention to solve issues by force, they must neither make any attempt of usage of force nor propagate it,” the head of the government stated.