Այս պահին ոչինչ չունեմ ասելու. Հրայր Թովմասյան
Այսօր Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը, որին լրագրողները հանդիպել են դատարանի շենքի դիմաց, հրաժարվել է մեկնաբանել Սահմաանդրական դատարանի պաշտոնում Ազգային ժողովի կողմից ընտրված Վահե Գրիգորյանի երեկվա հայտարարությունները։
«Ինչպես տեսնում եք, ես հիմա գնում եմ աշխատանքի։ Ինչ-որ հայտարարություն, եթե անհրաժեշտություն լինի, կանեմ և մամուլի հետ կհանդիպեմ։ Այս պահին ոչինչ չունեմ ասելու», - լրագրողների հետ կարճ զրույցում ասել է Թովմասյանը ու մտել Սահմանադրական դատարանի շենք։
Հիշեցնենք՝ Վահե Գրիգորյանը երդման արարողության ժամանակ հայտարարել էր, որ այս պահին Սահմանադրական դատարանում իր երդման պահից հետո լինելու է երկու ընտրված դատավոր։
«Երդումը տալուց, Սահմանադրական դատարան մուտք գործելիս, որպես Սահմանադրական դատարանում միակ դատավոր, որովհետև մյուս դատավորը այս օրերին բացակայում է, ես, ստանձնելով Սահամանադրական դատարանի նախագահի լիազորությունների և պարտականությունների կատարումը, Սահմանադրական դատարանի անդամների հետ խնդիրը քննարկելուց հետո, նրանց համաձայնությամբ կամ նրանց համախոհությամբ, կամ համաձայնության բացակայության դեպքում ընդունելի ձևաչափով այդ մասին կտեղեկացնեմ նաև հանրությանը և իշխանության համապատասխան սահմանադրական մարմիններին, որոնք իրավասու են գործընթացում դերակատարություն ունենալ», - մասնավորապես ասել էր նա։

Сейчас мне нечего сказать – председатель Конституционного суда
Председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян сегодня в беседе с журналистами отказался комментировать вчерашние заявления избранного парламентом на должность судьи КС Ваге Григоряна.
«Как видите, я сейчас иду на работу. Если будет необходимость сделать какое-то заявление, я сделаю и встречусь с представителями СМИ. Сейчас мне нечего сказать», - заявил Грай Товмасян журналистам и вошел в здание Конституционного суда.
Напомним, Ваге Григорян заявил вчера в парламенте, что с момента принесения им присяги в Конституционном суде будет два избранных судьи.
«Сегодня, принося присягу, я стану вторым судьей Конституционного суда, вы не ошибаетесь, вторым судьей. С момента принесения этой присяги в Конституционном суде будет два судьи.
Вступив в Конституционный суд как единственный судья в Конституционном суде, поскольку другой судья сейчас отсутствует из страны: я взяв на себя исполнение обязанностей и полномочий председателя Конституционного суда, после обсуждения вопроса с членами Конституционного суда, с их согласия или отсутствия согласия, в приемлемом формате проинформирую об этом общественность и соответствующие конституционные органы власти, которые правомочны в этом процессе», - заявил в частности он.