Թրամփը հերքել է իրեն վերագրված բռնաբարության մասին մեղադրանքը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ուրբաթ հերքել է բռնաբարության մասին մեղադրանքը, որը իր հասցեին հայտնել էր ամերիկյան գրող և լրագրող Ջին Քերոլը:
Ավելի վաղ New York Magazine ամսագրի էջերում հրապարակվել էր Քերոլի նոր գրքից հատված, որում նա պդնում է, որ 1995 թվականի վերջին կամ 1996 թվականի սկզբին Թրամփն իբրև թե բռնաբարել է նրան Նյու Յորքի Bergdorf Goodman խանութի հանդերձարանում:
«Ես կյանքում երբեք չեմ հանդիպել այդ մարդուն: Նա փորձում է վաճառել իր գիրքը, դա պետք է մատնանշի նրա շարժառիթը:
Այն պետք է վաճառել գեղարվեստական գրականության բաժնում», - ասվում է Սպիտակ տարածած Թրամփի հայտարարությունում:
«Եթե որևէ մեկը տեղեկություն ունի այն մասին, որ Դեմոկրտականա կուսակցությունն աշխատում է տիկին Քերոլի կամ New York Magazine-ի հետ, խնդրում ենք հայտնեք մեզ այդ մասին, որքան հնարավոր է շուտ: Աշխարհը պետք է իմանա, թե ինչ է իրականում կատարվում: Դա խայտառակություն է, մարդիկ պետք է բարձր գին վճարեն նման կեղծ մեղադրանքների համար», - հավելել է ԱՄՆ նախագահը:
Դեռ 2016 թվականի վերջին ավելի քան մեկ տասնյակ կանայք հանդես էին եկել պնդումներով, որ Թրամփն իրենց նկատմամբ ոտնձգություններ է կատարել:

Трамп отверг обвинение в изнасиловании в свой адрес
Президент США Дональд Трамп в пятницу отверг обвинения в изнасиловании, высказанные в его адрес американской журналисткой Джин Кэрролл.
Ранее на страницах журнала New York Magazine был опубликован отрывок из новой книги Кэрролл, в котором она утверждает, что в конце 1995 или начале 1996 года Трамп якобы изнасиловал ее в примерочной нью-йоркского универмага Bergdorf Goodman.
"Я никогда в своей жизни не встречал этого человека. Она пытается продать свою новую книгу - это должно указывать на ее мотивацию. Ее стоит продавать в отделе художественной литературы", - говорится в распространенном пресс-службой Белого дома заявлении Трампа. При этом американский президент отметил, что "ложные обвинения умаляют серьезность" реальных преступлений подобного характера.
"Если у кого-то есть информация о том, что Демократическая партия работает с госпожой Кэрролл или с New York Magazine, пожалуйста, сообщите нам об этом как можно скорее. Мир должен знать, что на самом деле происходит. Это позор, люди должны платить высокую цену за такие ложные обвинения", - добавил американский лидер.