Վայելե՛ք Հայաստանի հողի բարիքները հենց գյուղացու վաճառասեղանից. մեկնարկել է գյուղմթերքների տոնավաճառը
Մեկնարկել է «Երևանում հանգստյան օրերին գործող գյուղատնտեսական մթերքների տոնավաճառը»:
Տոնավաճառը գործելու է Կասյանի փողոցում, յուրաքանչյուր շաբաթվա շաբաթ և կիրակի օրերին: Մարդիկ հնարավորություն կստանան ձեռք բերել գյուղատնտեսական ապրանքներ անմիջապես արտադրողից՝ նպաստելով ինչպես փոքր տնտեսությունների զարգացմանը, այնպես էլ արտադրող-սպառող շղթայի խթանմանը:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության աջակցությամբ շուկայում ստեղծվել է խորհուրդ, որի անդամները ընտրվել են տոնավաճառում իրենց ապրանքը ներկայացնող արտադրողների կողմից: Խորհուրդը ստանձնել է տոնավաճառի կազմակերպման գործառույթները, այդ թվում՝ տոնավաճառում սանիտարահիգիենիկ պայմանների ապահովումը:
Էկոնոմիկայի նախարությունը խորհրդին աջակցել է նաև տոնավաճառի համար անհրաժեշտ գույքը և սարքավորումները տրամադրելու հարցում։

The fair of agricultural products launched in Yerevan and will operate on Kasyan street on Saturdays and Sundays.
The people will have an opportunity to acquire agricultural products directly from farmers promoting the development of small enterprises and producer-consumer chain.
With the assistance of the Ministry of Economy a council has been created in the market with the members being elected by the producers representing their own products. The council has assumed the functions of organization of the fair and is to ensure the sanitary-hygienic conditions.