«Էնքան ասելիք ունեմ և ասելու եմ». Ռոբերտ Քոչարյանը տեղափոխվեց մեկուսարան (Տեսանյութ)
Քիչ առաջ ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը տեղափոխվեց ԱԱԾ շենքում գտնվող «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկ, փոխանցում է Aysor.am-ի թղթակիցը։
Նկատենք, որ մեկուսարանի դիմաց՝ Նալբանդյան փողոցում, ակցիա են իրականացնում Քոչարյանի կողմնակիցները։ Նրանք վանկարկում են «Քոչարյան հերոս»։
Մինչև մեկուսարան մտնելը նա հեռվից բռունցքը պարզեց վերև՝ ի նշան երախտագիտության, գրկախառնվեց որդու՝ Լևոն Քոչարյանի հետ։
Լրագրողների հետաքրքրվեցին, թե ի՞նչ կարծիքի է այսօրվա որոշման վերաբերյալ, ինչին Քոչարյանը արձագանքեց. «Կարծում եմ՝ տեսաք, ոչ օրենք կա, ոչ օրինականություն»։ Մյուս հարցին՝ ի՞նչ կարող է ասել մինչև մեկուսարան մտնելը, Ռոբերտ Քոչարյանը պատասխանեց. «Օ՜ այնքան ասելիք ունեմ և ասելու եմ»։
Այնուհետև նա նստեց մեքենան և տեղափոխվեց մեկուսարան։
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը ասաց, որ իր հայրը մեկուսարան ներկայացել է ինքնակամ՝ դատավորի հրապարակած որոշումը լսելուց հետո։

I have many things to say and I will say: Kocharyan moves to isolator
Armenia’s president Robert Kocharyan has been moved to the National Security Service’s Kentron penitentiary, Aysor.am correspondent reports.
Kocharyan’s supporters gathered in front of the penitentiary to express their support.
Before entering the penitentiary Kocharyan hugged his son Levon Kocharyan and raised his fist up as a sign of gratitude to the supporters.
Asked about his position over today’s decision of the court, Kocharyan said, “I think you have seen that neither law operates here nor legality. As to what he may say before entering the isolator, Kocharyan said, “Oh, I have so many things to say, and I will say.”
Speaking to reporters Kocharyan’s son Levon Kocharyan said that his father came to the penitentiary on his own, after hearing the court’s ruling.