Իրանի ԱԳՆ. ԱՄՆ նոր հակաիրանական պատժամիջոցներն ընդմիշտ փակում են դիվանագիտության ուղին
Միացյալ Նահանգների կողմից երկուշաբթի  Իրանի ղեկավարության նկատմամբ սահմանած պատժամիջոցներն անօգուտ են և  ընդմիշտ փակում են դիվանագիտության ճանապարհը: Այս մասին այսօր իր Twitter-յան էջում նշել է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Աբաս Մուսավին:
«Անօգուտ պատժամիջոցների սահմանումն ընդդեմ Իրանի գերագույն առաջնորդի (այաթոլլահ Ալի Խամենեիի), ինչպես նաև իրանական դիվանագիտության ղեկավարի (Ջավադ Զարիֆի) ընդմիշտ փակում են դիվանագիտության ճանապարհը»,- նշել է նա:
Մուսավին նաև նշել է, որ «ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հուսահատված կառավարությունը ոչնչացնում է բոլոր միջազգային մեխանիզմները, որ կոչված են պահպանելու մոլորակում խաղաղությունն ու կայունությունը»:

МИД Ирана: новые антииранские санкции США "навсегда закрывают канал дипломатии"
Санкции, введенные Соединенными Штатами в отношении руководства Ирана 24 июня, бесполезны и навсегда закрывают путь для дипломатии. Об этом во вторник написал в Twitter официальный представитель МИД Исламской Республики Аббас Мусави.
"Введение бесполезных санкций против верховного лидера Ирана (аятоллы Али Хаменеи), а также главы иранской дипломатии (Джавада Зарифа) навсегда закрывает путь для дипломатии", - отметил он.
Мусави также указал, что "отчаявшееся правительство [президента США Дональда] Трампа уничтожает все международные механизмы, призванные поддерживать мир и стабильность на планете".