Իտալիայում ավելի քան 120 մարդ է ձերբակալվել մաֆիական գործունեության մեղադրանքով
Ավելի քան 120 մարդ է ձերբակալվել Իտալիայի տարբեր շրջաններում կամորրա հզոր հանցավոր կազմակերպությանը մասնակից լինելու մեղադրանքով, որը բազավորված է Կամպանիա հարավիտալական մարզում, լրագրողներին հայտնել են Նեապոլի դատախազության ներկայացուցիչները:
Կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի լայնամասշտաբ գործողությունը լուսաբացին անցկացրել են կարաբինավորների հատուկ ստորաբաժանումների աշխատակիցները: Ինչպես հայտնի է դարձել, այդ գործի հետաքննությամբ համատեղ զբաղվում էին Մաֆիայի դեմ պայքարի վարչության, պետական ոստիկանության և ֆինանսական գվարդիայի ներկայացուցիչները:
Այս անգամ հարվածի տակ են հայտնվել կամորրայի՝ Կոնտինի, Մալարդո և Լիչարդի ազդեցիկ կլանները:
Խուզարկությունների ընթացքում առգրավվել է մոտ 130 մլն եվրո ընդհանուր գումարի ունեցվածք:
Ձերբակալվածները մեղադրվում են մաֆիական գործունեության, թմրանյութերի մաքսանենգության, ռեկետի, հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված փողերի «լվացման» և այլ ծանր հանցագործությունների մասնակցելու համար: Ստացված տեղեկատվության համաձայն, հետաքննության շրջանակում բացահայտվել են «պետական կառույցների գործունեությանը միջամտելու» փաստեր:

В Италии арестовали более 120 человек по обвинению в мафиозной деятельности
Более 120 человек арестованы в среду в различных районах Италии по обвинению в причастности к деятельности могущественной преступной организации каморра, базирующейся в южноитальянской области Кампания, сообщили журналистам представители прокуратуры Неаполя.
Широкомасштабную операцию по борьбе с организованной преступностью на рассвете провели сотрудники спецподразделений карабинеров. Как стало известно, расследованием этого дела занимались совместно представители Управления по борьбе с мафией, государственной полиции и финансовой гвардии. Под удар на сей раз попали влиятельные кланы каморры Контини, Маллардо и Личчарди. Во время обысков было конфисковано имущество на общую сумму около 130 миллионов евро.
Арестованные бандиты обвиняются в причастности к мафиозной деятельности, контрабанде наркотиков, рэкете, "отмывании" денег, добытых преступным путем, и других тяжких преступлениях. Согласно поступающей информации, в рамках следствия были установлены факты "вмешательства в деятельность государственных структур".