«Հրապարակ». Արցախում կադրային վերադասավորումները կշարունակվեն
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախում կադրային վերադասավորումները կշարունակվեն։ Մեր տեղեկություններով՝ առաջիկայում ևս մեկ նշանակում կլինի․ Քննչական կոմիտեի ղեկավար կնշանակվի Իգոր Գրիգորյանը, ով նախկինում եղել է ոստիկանության քննչական վարչության պետը, ոստիկանապետ։
Հիշեցնենք, որ երեկ Բակո Սահակյանի հրամանագրով Արշավիր Ղարամյանը նշանակվեց ԱԱԽ քարտուղար, իսկ մի քանի օր առաջ էլ Լևոն Մնացականյանը՝ ոստիկանապետ։ Նշված երեք անուններն էլ Բակո Սահակյանի ամենամտերիմ զինակիցներն են։ Օրերս նաև պաշտպանության բանակի հրամանատարի տեղակալ է նշանակվել Միքայել Արզումանյանը, որին մեկ տարի առաջ գլխավոր ռազմական տեսուչի տեղակալի պաշտոնից ազատել էր Նիկոլ Փաշինյանը:
Այս նշանակումները ոմանք մեկնաբանում են նրանով, որ Արցախի իշխանությունները դիրքավորվում են, քանի որ լուրեր կան, որ վճռական պահին հնարավոր է ՀՀ իշխանություններն Արցախում խժդժություններ սկսեն, ուստի առանցքային պաշտոններում վստահելի մարդկանց են նշանակում։ Չի բացառվում, որ Սահմանադրությունը փոխելու հանրաքվեի մերժումից հետո Սամվել Բաբայանն իր կողմնակիցներին հանի փողոց»:

«Грапарак»: Кадровые перестановки в Арцахе продолжатся
«По нашим сведениям, в ближайшее время ожидается еще одно назначение: начальником Следственного комитета будет назначен Игорь Григорян, который в прошлом занимал должность начальника следственного управления полиции, начальника полиции.
Напомним, вчера указом президента Бако Саакян Аршавир Гарамян назначен секретарем Совета безопасности Арцаха, а несколько дней назад Левон Мнацаканян – начальником полиции. Это самые близкие соратники Бако Саакяна. На дня заместителем командующего Армией обороны был назначен Микаел Арзуманян, которого Никол Пашинян года назад освободил от должности заместителя главного военного инспектора.
Некоторые обуславливают эти назначения тем, что власти Арцаха позиционируются, поскольку не исключается, что после отклонения референдума об изменении Конституции Самвел Бабаян выведет своих сторонников на улицы, посему на ключевые должности назначаются доверенные люди», - пишет газета.