Վրաստանի վարչապետը չեղարկել է իր տարեկան ելույթը խորհրդարանում
Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն իր ամենամյա ելույթը երկրի խորհրդարանում հետաձգել է անորոշ ժամանակով։ Պատճառը Վրաստանի մայրաքաղաքում տեղի ունեցող իրադարձություններն են, հայտնել է Վրաստանի խորհրդարանի ղեկավար Արչիլ Տալակվաձեն՝ ելույթ ունենալով օրենսդիր մարմնի բյուրոյի նիստում:
«Բոլորի համար պարզ է, որ առկա իրավիճակում խորհրդարանում կառավարության ծրագրի պատշաճ քննարկումն անհնարին կլինի: Մենք ցանկանում ենք, որ, բացի խորհրդարանական մեծամասնությունից, հաշվետվության քննարկմանը հանգիստ ռեժիմով ու լիարժեք մասնակցի ընդդիմությունը», - ասել է Տալակվաձեն:
Պատգամավորները պլանավորում էին լսել նախարարների կաբինետի հաշվետվությունը 2018 թվականի աշխատանքի մասին:

Премьер Грузии отменил свое ежегодное выступление в парламенте из-за событий в Тбилиси
Премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе отложил на неопределенный срок свое ежегодное выступление в парламенте страны из-за событий в грузинской столице. Об этом сообщил глава парламента Грузии Арчил Талаквадзе в четверг на заседании бюро законодательного органа.
"Всем ясно, что в существующей обстановке должным образом обсуждение правительственной программы в парламенте будет невозможным. Мы хотим, чтобы помимо парламентского большинства в обсуждении отчета полноценное участие в спокойном режиме приняла бы оппозиция", - сказал Талаквадзе.
Глава грузинского правительства должен был выступить в парламенте в четверг. Депутаты планировали заслушать отчет о работе кабинета министров за 2018 год.