Ղրղզստանի հատուկ ծառայությունները շարունակում են պահպանել Աթամբաևի անվտանգությունը
Ղրղզստանի հատուկ ծառայությունները շարունակում են երկրի նախկին նախագահ Ալմազբեկ Աթամբաևի պահպանության աշխատանքը, РИА Новости-ին հայտնել են Ազգային անվտանգության պետական կոմիտեում (ԱԱՊԿ):
Ավելի վաղ ղրղզական ԶԼՄ-ներում լուր էր հայտնվել այն մասին, որ նախկին նախագահի կարգավիճակից Աթամբաևի զրկվելու կապակցությամբ ԱԱՊԿ-ն դադարեցրել է նրա պետական պահպանությունը:
«Տեղեկատվությունն այն մասին, որ այսօր առավոտյան հանել են նախկին նախագահ Աթամբաևի պետական պահպանությունը չի համապատասխանում իրականությանը»,- հայտարարել են պետական կոմիտեում, ավելացնելով, որ պատրաստ են «անհրաժեշտության դեպքում լրացուցիչ պահպանություն տրամադրել նախկին նախագահի անվտանգությունն ապահովելու համար»:

Спецслужбы Киргизии продолжают охранять Атамбаева
Спецслужбы Киргизии продолжают охранять экс-президента Атамбаева, сообщили РИА Новости в пятницу в пресс-службе Государственного комитета Национальной безопасности (ГКНБ).
Ранее в киргизских СМИ появилась новость о том, что в связи с лишением Атамбаева статуса экс-президента, ГКНБ снял с него государственную охрану.
"Информация о том, что сегодня утром сняли госохрану с экс-президента Атамбаева не соответствует действительности. В настоящее время численность сотрудников, обеспечивающих безопасность экс-президента остается прежней", - заявили в госкомитете.