Մելբուռնի հրաձգին սպանության մեղադրանքներ են առաջադրել
Ոստիկանությունը մեղարանք է առաջադրել 18-ամյա տղամարդուն, որն ապրիլի 14-ին հրաձգություն էր  կազմակերպել  Մելբուռնի Love Machine գիշերային ակումբում, ասվում է  իրավապահների պաշտոնական կայքում:
«Քննիչները մեղարանք են  առաջադրել 18-ամյա տղամարդուն, որն ապրիլին Պարարան թաղամասում  հրաձգություն էր  կազմակերպել:  Նա մեղադրվում է երկու սպանությունների և երեք սպանության փորձի մեջև  մոտ ժամանակներս կկանգնի Մելբուռնի քաղաքային դատարանի առաջ»,- նշված է ոստիկանության հայտարարության մեջ:
Նաև հաղորդվում է, որ Love Machine գիշարյին ակումբի մոտ հրաձության գործով հետաքննության ընթացքում ձերբակվել է Մելբուռնի մի 25-ամյա բնակիչ, որը մեղադրվում է սպանության մեղսակցության, հրազենի պահման և մի շաք այլ իրավախատումների համար: Նա դատարանի առաջ կկանգնի 2019 թվականի հուլիսի 2-ին:

Устроившему стрельбу в Мельбурне предъявили обвинения в убийстве
Полиция предъявила обвинение в убийстве 18-летнему мужчине, устроившему стрельбу у ночного клуба Love Machine в Мельбурне 14 апреля. Об этом в понедельник сообщается на официальном сайте правоохранителей.
"Детективы отдела по расследованию убийств предъявили обвинения 18-летнему мужчине, устроившему стрельбу со смертельным исходом у ночного клуба в районе Праран в апреле. Он обвиняется в двух убийствах и трех покушениях на убийство и в ближайшее время предстанет перед городским судом Мельбурна", - указано в заявлении полиции. Также сообщается, что в ходе следствия по делу о стрельбе у ночного клуба Love Machine был арестован 25-летний житель Мельбурна, обвиняемый в соучастии в убийстве, хранении огнестрельного оружия и ряде других правонарушений. Он предстанет перед судом 2 июля 2019 года.