Դատարանը հերթական անգամ մերժեց Մանվել Գրիգորյանին և թողեց կալանքի տակ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, մերժեց Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, ԵԿՄ վարչության նախկին նախագահ Մանվել Գրիգորյանի փաստաբանների միջնորդությունը՝ 10 մլն դրամ գրավով նրա խափանման միջոց կալանավորումը անհապաղ վերացնելու մասին։
«Եթե ամբաստանյալ Մանվել Գրիգորյանը տեղափոխվել է դատարան դա արդեն իսկ վկայում է, որ նա ի վիճակի է մասնակցել դատական նիստին», - հայտարարեց դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը։
Ավելի վաղ Aysor.amտեղեկացրել էր, որ Գրիգորյանի պաշտպանական խումբը հայտարարել էր Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակի վատթարացման մասին ու միջնորդել անհապաղ վերացնել նրա խափանամն միջոց կալանավորումը։ Խափանման միջոցը վերացնելու մասին պաշտպանական խումբը բազմաթիվ միջնորդություններ է ներկայացրել, սակայն դրանք չեն բավարարվել։
Նրա կինը` Նազիկ Ամիրյանը, մեղադրվում է ամուսնու, որդու՝ Արման Գրիգորյանի և քննությամբ չպարզված այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ ապօրինի կերպով իրենց պատկանող երեք տներում ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր պահելու, ինչպես նաև տարբեր տեսակի հափշտակություններ կատարելու մեջ։

Суд в очередной раз отклонил ходатайство об освобождении Манвела Григоряна под залог
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна отклонил ходатайство адвокатов бывшего депутата парламента Армении Манвела Григоряна о замене ареста на освобождение под залог в размере 10 млн. драмов.
«Если подсудимый Манвел Григорян доставлен в суд, это свидетельствует о том, что он в состоянии участвовать в судебном заседании», - заявил судья Мнацакан Мартиросян.
Ранее Aysor.am сообщал, что адвокаты Манвела Григоряна заявили в суде об ухудшении состояния здоровья Григоряна и ходатайствовали об отмене ареста и немедленном освобождении под залог в размере 10 млн. драмов. Адвокаты Манвела Григоряна уже несколько раз подавали ходатайства о его освобождении под залог из-за ухудшения здоровья, однако ходатайства были отклонены.
В качестве меры в его отношении избрано заключение под стражу, а в отношении Назик Амирян – подписка о невыезде.