Թբիլիսիում բախումների ժամանակ վիրավորված հայ ցուցարարին կտեղափոխեն հիվանդասենյակ
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում հայտարարություն է տարածել, որում անդրադարձել է Թբիլիսիսում բախումների հետևանքով վնասվածքներ ստացած հայազգի Դավիթ Գրիգորյանի առողջական վիճակին։ Գրառման մեջ, մասնավորապես, նշված է.
«Հայտնում ենք, որ Վրաստանում ՀՀ դեսպանության դիվանագետներն այսօր այցելել են հիվանդանոց, որտեղ գտնվում է հունիսի 20-ի լույս 21-ի գիշերը Թբիլիսիում տեղի ունեցած բախումների հետևանքով տուժած Վրաստանի քաղաքացի Դավիթ Գրիգորյանը։
Դիվանագետները հանդիպում են ունեցել գլխավոր բժշկի և Դավիթ Գրիգորյանին բուժող բժիշկների հետ։
Նրանց փոխանցմամբ` Դավիթ Գրիգորյանի առողջական վիճակը գնահատվում է կայուն, և վերջինս այսօր կամ վաղը վերակենդանացման բաժանմունքից կտեղափոխվի պալատ։
Դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում բժիշկների հետ և Դավիթ Գրիգորյանի առողջական վիճակի մասին հանդես կգա հավելյալ հայտարարություններով»։

Пострадавшего во время столкновений в Тбилиси Давида Григоряна переведут в палату
Посольство Армении в Грузии распространило на своей странице в Facebook заявление, в котором говорится о состоянии здоровья пострадавшего во время столкновений в Тбилиси Давида Григоряна.
«Сообщаем, что дипломаты посольства Армении в Грузии сегодня в больнице навестили пострадавшего вследствие столкновений в Тбилиси в ночь с 20 на 21 июня гражданина Грузии Давида Григоряна.
Дипломаты встретились с главным врачом и лечащими врачами Давида Григоряна.
По их словам, состояние здоровья Давида Григоряна оценивается как стабильное, и последний сегодня или завтра уже будет переведен из отделения реанимации в палату.
Посольство поддерживает постоянную связь с врачами, и выступит с дополнительными заявлениями о состоянии здоровья Давида Григоряна», - говорится в сообщении посольства Армении.