Կիևում բլոգեր Շարիյի դեմ բողոքի ակցիայի ժամանակ լրագրողին ծեծի են ենթարկել
Կիևում ծեծի են ենթարկել ուկրաինական «СТРАНА.ua» պարբերականի լրագրող Վլադիսլավ Բովտրուկին: Միջադեպը տեղի է ունեցել ընդդեմ երկրի նախկին ղեկավար Վիկտոր Յանուկովիչի աշխատակազմի ղեկավար Անդրեյ Կլյուևի և վիդեոբլոգեր Անատոլի Շարիյի Ռադայում պատգամավորի թեկնածության գրանցմանը դեմ հանդիսացող քաղաքացիների հանրահավաքի ժամանակ:
Ինչպես պատմել է լրագրողը, ինքը փորձել է տեսանկարահանել հրմշտոցը, որը սկսվել էր, երբ հանրահավաքին ներկայացել էր Շարիյի կողմնակիցներից մեկը՝ կարմիր փուչիկով:
«Ես մոտեցա իրենց, որպեսզի տեսանկարահանեմ միջադեպը, և այդ պահին դեմքիս հարված ստացա՝ հանրահավաքի մասնակիցներից մեկի կողմից: Հարվածն այնքան ուժեղ էր, որ ընկա գետնին: Դրանից հետո ինձ շարունակում էին ոտքերով հարվածել», — նշել է նա:
Բովտրուկի խոսքով՝ ինքը հայտարարել է հարձակվողներին, որ լրագրող է, սակայն ի պատասխան իրեն սպառնացել են նոր հարվածներով:

В Киеве избили журналиста на акции против блогера Шария
В Киеве избили журналиста украинского издания «СТРАНА.ua» Владислава Бовтрука на митинге против регистрации ЦИК Украины кандидатами в депутаты Верховной рады Андрея Клюева, бывшего главы администрации президента страны Виктора Януковича, и видеоблогера Анатолия Шария.
Как рассказал журналист своему изданию, он пытался заснять потасовку, которая возникла, когда на митинг пришёл один из сторонников Шария с красным шариком.
«Я подошёл поближе, чтобы заснять этот инцидент, и тут же получил удар в лицо от одного из участников митинга — мужчины около 50 лет. Удар был такой силы, что я упал, после чего меня, уже лежащего, продолжили бить ногами», — отметил он.
По словам Бовтрука, он заявил нападавшим, что является журналистом, но в ответ ему стали угрожать новыми побоями.