«Հրապարակ». 61% vs 52%. Արմեն Սարգսյանն առաջին անգամ անձնական վարկանիշով գերազանցել է Նիկոլ Փաշինյանին
04/07/2019 09:37
«Հրապարակ»-ի փոխանցմամբ՝ վերջերս ամերիկյան IRI` Միջազգային հանրապետական ինստիտուտը սոցիոլոգիական հարցումներ է անցկացրել Հայաստանում։ Նախորդ շաբաթ ամփոփել է տվյալները, օրերս դրանք տրամադրել է մի շարք պետական գերատեսչությունների, որոնք դեռևս չեն հրապարակել այդ արդյունքները:
Ըստ այդմ` «Իմ քայլը» դաշինքի վարկանիշը 52 տոկոս է, ԲՀԿ-ինը` 12, «Լուսավոր Հայաստանինը» 5,8, Հանրապետական կուսակցությանը 5.1, Դաշնակցությանը` 3,5 տոկոս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վարկանիշը 56 տոկոս է:
«Ինտրիգը հենց այստեղ է. ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն անձնական վարկանիշով առաջին անգամ գերազանցել է վարչապետին. Սարգսյանի վարկանիշը 61 տոկոս է», - ավելացրել է թերթը:

«Грапарак»: 61% vs 52% – Армен Саркисян впервые опередил по рейтингу Никола Пашиняна
Газета «Грапарак» пишет, что Международный республиканский институт (IRI) провел недавно социологические опросы в Армении. На прошлой неделе результаты исследований были обобщены и предоставлены ряду государственных ведомств, которые пока их не обнародовали.
Согласно результатам, рейтинг правящего блока «Мой шаг» составил 52%, партии «Процветающая Армения» – 12%, Республиканской партии Армении – 5,1%, АРФ «Дашнакцутюн» – 3,5%. Рейтинг премьер-министра Армении Никола Пашиняна – 56%.
«Интрига состоит именно в этом: президент Армении Армен Саркисян по личному рейтингу впервые опередил премьер-министра. Рейтинг Армена Саркисяна составил 61%», - пишет газета.