Վաշինգտոնում` Սպիտակ տան մոտ, ԱՄՆ դրոշն այրելու համար երկու մարդ է ձերբակալվել
ԱՄՆ գաղտնի ծառայության աշխատակիցները կալանավորել են 2 մարդու, որոնք ամերիկյան դրոշն այրել էին Սպիտակ տան մոտ՝ Անկախության օրը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ելույթից առաջ, հայտնում է «The Hill»-ը:
Պարբերականի տեղեկություններով՝ իրավախախտներից մեկը և 2 ոստիկան բժշկական օգնության կարիք են ունեցել, բայց ստացած վնասվածքները վտանգավոր չէին:
Ամերիկյան գաղտնի ծառայության ներկայացուցիչները «The Hill»-ին հայտնել են, որ մի մարդ կալանավորվել է ոստիկանի վրա հարձակվելու և դիտավորյալ հրկիզման, երկրորդը՝ «ոստիկանի աշխատանքին խոչընդոտելու և կալանավորելիս դիմադրություն ցույց տալու պատճառով»:
«Washington Examiner»-ի թղթակից Սթիվեն Նելսոնն իր թվիթերյան էջում դրոշի այրման հոլովակ է հրապարակել: Նա նաև հայտնել է, որ վետերան ներկայացած տղամարդը վերցրել է այրվող դրոշը։

Два человека арестованы после сожжения флага США перед Белым домом
Сотрудники секретной службы США арестовали двух человек, которые сожгли американский флаг возле Белого дома перед выступлением американского президента Дональда Трампа в День независимости, сообщает The Hill.
По данным издания, одному из правонарушителей и двоим полицейским потребовалась медицинская помощь, но полученные травмы оказались неопасными.
Как заявили The Hill представители американской секретной службы, один человек был арестован "за нападение на полицейского и умышленный поджог", второй - "за препятствование полицейскому расследованию и сопротивление при аресте".
Репортер Washington Examiner Стивен Нельсон в твиттере опубликовал кадры сожжения флага. Он также рассказал, что представившийся ветераном мужчина отобрал горящий флаг.