«Փաստ». Փակ հանդիպում՝ «պրոպագանդայի» կենտրոնում
«Փաստ» թերթը գրում է. «ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը վերջին շրջանում դարձել է հանրային քննարկումների, որոշ դեպքերում նաև՝ սուր քննադատության թիրախ, քանի որ հանդիպել էր երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի հետ: Իշխանություններն իրենց հերթին հետաքրքիր տակտիկա են ընտրել դեսպանի հետ համագործակցության համար:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, անցած շաբաթվա սկզբին դեսպանը հանդիպում է ունեցել վարչապետի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցների հետ:
Ըստ մեր աղբյուրների, հանդիպումը եղել է փակ ձևաչափով: ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցները դեսպանի՝ վերոնշյալ հանդիպումների վերաբերյալ բավականին բացասական դիրքորոշում են ունեցել, իսկ հանդիպումն, ըստ մեր տեղեկությունների, անցել է բավականին թեժ մթնոլորտում»:

«Паст»: Закрытая встреча в центре «пропаганды»
Газета «Паст» пишет, что посол России Сергей Копыркин в последнее время оказался в центре общественных обсуждений, а в некоторых случаях – резкой критики, поскольку встретился со вторым президентом Армении Робертом Кочаряном и председателем Конституционного суда Грайром Товмасяном.
По сведениям издания, в начале прошлой недели посол провел встречу с сотрудниками ГНКО «Центр общественных связей и информации» аппарата премьер-министра.
«Как передает наш источник, встреча проходила в закрытом формате. Сотрудники ГНКО выразили относительно вышеупомянутых встреч посла весьма негативную позицию, а сама встреча, по нашим сведениям, прошла в довольно жаркой атмосфере», - пишет газета.