«Իրատես». Մինչև Պուտինի այցը Հայաստան Քոչարյանը պետք է բանտում չլինի
«Իրատես» թերթը գրում է. «Սլովակիայում ԵԱՀԿ արտգործնախարարների ոչ պաշտոնական հավաքի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյան-ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրով հանդիպումն առանձնապես հարթ չի ընթացել:
Առանց այն էլ Նիկոլ Փաշինյանով չհիացած (պաշտոնական հանդիպումների ժամանակ Լավրովը երբեք Փաշինյանի կողմը չի նայում) Ս. Լավրովն այս անգամ տարակույսներ է հայտնել հայկական պատվիրակության ԵԽԽՎ (Ռուբեն Ռուբինյանի) պահվածքի, ինչպես նաև ՄԱԿ-ում` ընդդեմ Ռուսաստան Վրաստանի առաջարկած բանաձևի չքվեարկության մասով։
Խոսվել է հոկտեմբերի 2-ին Պուտինի՝ Հայաստան կատարելիք այցի մասին և ակնարկվել է, որ մինչև Պուտինի այցը Ռ. Քոչարյանը պետք է բանտում չլինի»:

«Иратес»: До визита Путина в Ереван Роберт Кочарян не должен находиться в тюрьме
Газета «Иратес» пишет, что встреча главы МИД Армении Зограба Мнацаканяна с министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым в рамках неформальной встречи глав МИД ОБСЕ в Словакии прошла не очень гладко.
«Сергей Лавров, который и без того не в восторге от Никола Пашиняна (во время официальных встреч Лавров никогда не смотрит в сторону Пашиняна), в этот раз выразил недоумение по поводу поведения армянской делегации (Рубена Рубиняна) в ПАСЕ, а также в связи с решением армянской делегации не участвовать в голосовании по резолюции, представленной Грузией на 73-й сессии Генассамблеи ООН против России.
Был затронут предстоящий 2 октября визит Владимира Путина в Армению и дали понять, что до визита Путина в Ереван Роберт Кочарян не должен находиться в тюрьме», - отмечает издание.