«Հրապարակ». Արմեն Սարգսյանի քավորությամբ հարսանիք՝ Սուրբ Ղազարում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օրեր առաջ Սուրբ Ղազար կղզում տեղի է ունեցել Վահան Փափազյանի (ԱԳ նախարար) որդու` Դավիթ Փափազյանի հարսանյաց հանդեսը: Նա «Բիզնես Արմենիա» հիմնադրամի տնօրենն է, որը Սանկտ Պետերբուրգում ներկա էր գտնվել Փաշինյան-Պուտին հանդիպմանը` առաջացնելով ռուսների զարմանքը:
Հարսանիքի քավորը եղել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը: Հատուկ քավորություն անելու համա՞ր էր Արմեն Սարգսյանը մեկնել Վենետիկ։
«Սարգսյանների և Փափազյանների ընտանիքներն ունեն երկար տարիների բարեկամություն՝ Դավիթ Փափազյանի մեծ հայրն ու մայրը նախագահ Արմեն Սարգսյանի ծնողների ընկերներն են և միասին` 1946թ. հայրենադարձվել են Հայաստան: Դավիթ Փափազյանի և Ջուլիայի պսակադրությունը, այո, տեղի է ունեցել Սուրբ Ղազար կղզում: Նույն օրը նախագահը Սբ Ղազարում հանդիպել է Մխիթարյան միաբանության հայրերի հետ` նաև», - մեր հարցին ի պատասխան ասացին նախագահականից»:

«Грапарак»: Свадьба на острове Святого Лазаря с крестным Арменом Саркисяном
Газета «Грапарак» пишет, что несколько дней назад на острове Святого Лазаря состоялась свадьба сына Ваана Папазяна (бывший глава МИД) Давида Папазяна. Он – генеральный  директор Фонда государственных интересов Армении, присутствовавший на встрече премьер-министра Никола Пашиняна с президентом России Владимиром Путиным в Санкт-Петербурге, что вызвало удивление членов российской делегации.
Крестным на свадьбе был президент Армении Армен Саркисян. Армен Саркисян поехал в Венецию специально, чтобы быть крестным?
«Семьи Саркисянов и Папазянов дружат уже на протяжении многих лет: бабушка и дедушка Давида Папазяна дружили с родителями Армена Саркисяна и вместе репатриировали в Армению в 1946 году. Да, венчание Давида Папазяна и Джулии состоялось на острове Святого Лазаря. В тот же день президент провел встречу и с монахами Конгрегации Мхитаристов», - заявила в пресс-службе президента в ответ на вопрос газеты.