Արցախի նախագահը ծանոթացել է Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի շրջանակներում իրականացվող նախապատրաստական աշխատանքներին
16/07/2019 18:13
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին այցելել է Ստեփանակերտի մոտակայքում գտնվող «Կարկառ» զբոսաշրջային հանգստյան համալիր, տեղեկացնում են նախագահի լրատվական ծառայությունից։
Երկրի ղեկավարը տեղում ծանոթացել է Արցախում կայանալիք Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի շրջանակներում այնտեղ իրականացվող նախապատրաստական աշխատանքներին:
Նախագահը հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին ճամբարում տարվող աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ՝ կարեւորելով հարմարավետ եւ ժամանակակից զբոսաշրջային ցանցի առկայությունը մեր հանրապետությունում:
Նախագահին ուղեկցել են պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха ознакомился с подготовительными работами в рамках предстоящих в 7-ых Всеармянских летних игр
16/07/2019 19:03
Президент Республики Арцах Бако Саакян сегодня посетил туристическую зону отдыха «Каркар», расположенную вблизи Степанакерта, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Глава государства на месте ознакомился с подготовительными работами, проводимыми здесь в рамках предстоящих в Арцахе 7-ых Всеармянских летних игр.
Президент дал поручения руководителям компетентных органов по надлежащему выполнению работ, подчеркнув важность наличия в республике комфортной и современной туристической сети.
Президента сопровождали госминистр Григорий Мартиросян, председатель Международного комитета Всеармянских игр Ишхан Закарян, другие должностные лица.