«Փաստ». Պարազյանը միտումնավոր սկանդալ է հրահրել Սամվել Կարապետյանի եղբորորդու անվան շուրջ
«Երեկ հայտնի դարձավ, որ ոմն գործարար Վահե Պարազյանի հաղորդման հիման վրա Քննչական կոմիտեն մեղադրանք է առաջադրել «Տաշիր» ընկերության սեփականատեր Սամվել Կարապետյանի եղբորորդուն՝ Նարեկ Կարապետյանին և նրա ընկերոջը: «Փաստ» օրաթերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ տուժող ներկայացող Վահե Պարազյանը 1,5 տարվա ազատազրկման է դատապարտված եղել ՌԴ-ում՝ մարդ առևանգելու և խոշտանգելու համար:
Լավատեղյակ աղբյուրների փոխանցմամբ՝ գրավի դիմաց ազատության մեջ հայտնված Պարազյանը իր վճռի վերաբերյալ ՌԴ դատարանի որոշումից առաջ միտումնավոր սկանդալ է հրահրել Սամվել Կարապետյանի եղբորորդու անվան շուրջ, որպեսզի Նարեկ Կարապետյանի դեմ իր բողոքը իրավապահներից վերցնելու դիմաց Սամվել Կարապետյանը աջակցի իրեն ՌԴ-ում քրեական պատասխանատվությունից խուսափելու համար:
Սակայն, ըստ մեր աղբյուրների, Կարապետյանները մերժել են Պարազյանի առաջարկած «բարտերը», որից հետո վերջինս սկսել է հարցազրույցներ տալ՝ ներկայանալով զոհի կարգավիճակում:
Ավելացնենք, որ Վահե Պարազյանի ընտանիքի այլ անդամներ ևս տարբեր մութ պատմությունների ու քրեական գործերի մեջ են ներգրավված, որոնց կանդրադառնանք առաջիկայում»:

«Паст»: Паразян умышленно спровоцировал скандал вокруг имени племянника Самвела Карапетяна
Вчера стало известно, что на основании заявления некоего бизнесмена Ваге Паразяна Следственный комитет Армении предъявил обвинение племяннику владельца группы компаний «Ташир» Самвела Карапетяна – Нареку Карапетяну и его другу. Как передают источники газеты «Паст», выступающий в роли жертвы Ваге Паразян приговорен в России к 1.5 годам лишения свободы за похищение и вымогательства.
«Достоверные источники сообщают, что освобожденный под залог Ваге Паразян до принятия судом РФ решения преднамеренно спровоцировал скандал вокруг имени племянника Самвела Карапетяна, чтобы за отказ от показаний против Нарека Карапетяна Самвел Карапетян помог бы ему избежать уголовной ответственности в России.
Однако, по нашим сведениям, Карапетяны отказались принять предложенный  Паразяном "бартер", после чего последний начал давать интервью, представляя себя в качестве жертвы.
Добавим, что другие члены семьи Ваге Паразяна также вовлечены в разные темные истории и уголовные дела, к которым мы обратимся в ближайшее время», - пишет газета.