Քոչարյանի գործով դատավորի աշխատասենյակում խուզարկությունը կատարվել է քրեական գործի շրջանակներում. ՀՔԾ-ն հաստատում է
17/07/2019 14:51
Հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի շրջանակներում Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի աշխատասենյակում կատարվել է խուզարկություն, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տարածված տեղեկությունը հաստատեց ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
«Խուզարկությունը կատարվել է քրեական գործի շրջանակներում», - ասաց խոսնակը։
Հարցին, թե ի՞նչ քրեական գործ է, Մարինա Օհանջանյանը հրաժարվեց պատասխանել՝ նշելով, որ ավելի մանրամասն քրեական գործի վերաբերյալ կհայտնեն ուշ։
Նշենք, որ Դավիթ Գրիգորյանը ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատավորն էր, որը որոշել էր կասեցնել մարտի 1-ի գործով վարույթը ու դիմել Սահմանադրական դատարան։

Следователи провели обыск в кабинете судьи, освободившего из-под ареста экс-президента Армении Роберта Кочаряна
17/07/2019 15:12
Специальная следственная служба Армении провела обыск в рабочем кабинете судьи Давида Григоряна.
«Обыск проведен в рамках расследуемого в Специальной следственной службе уголовного дела», - сказала Aysor.am пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян.
Напомним, что 18 мая судья Давид Григорян принял решение удовлетворить ходатайство действующего и бывшего президентов Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяна и Аркадия Гукасяна об освобождении экс-президента Армении Роберта Кочаряна из-под ареста.