Իսրայելցի զինվորականները Հորդանան գետի Արևմտյան ափին ձերբակալել են 19 պաղեստինցու
Իսրայելցի զինվորականները երկուշաբթի գիշերը Հորդանան գետի Արևմտյան ափի տարբեր շրջաններում ձերբակալել են հետախուզվող 19 պաղեստինցու, հայտնում է Իսրայելի Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը։
«Գիշերվա ընթացքում Իսրայելի Պաշտպանության բանակի զինվորները ոստիկանության և սահմանապահ ոստիկանության աջակցությամբ ձերբակալել են 19 պաղեստինցու, որոնք հետախուզվում էին ահաբեկչական գործունեությանը հանցակցության, զանգվածային ահաբեկչությանը, անկարգություններին և բռնի գործողություններին մասնակցելու համար՝ ուղղված իսրայելցի քաղաքացիական անձանց և զինվորների դեմ», - ասվում է զինվորականների տարածած հայտարարությունում։
Ձերբակալվածները հարցաքննության համար տեղափոխվել են Իսրայելի Ընդհանուր անվտանգության ծառայություն (ՇԱԲԱԿ, հակահետախուզություն)։

Израильские военные арестовали 19 палестинцев на Западном берегу реки Иордан
Израильские военные арестовали в ночь на понедельник 19 разыскиваемых палестинцев в ходе рейдов в различных районах Западного берега реки Иордан. Об этом сообщила пресс-служба Армии обороны Израиля.
"В течение ночи солдаты Армии обороны Израиля при поддержке подразделений полиции и службы пограничной полиции арестовали 19 палестинцев, разыскиваемых по подозрению в причастности к террористической деятельности, участии в массовом терроре, беспорядках и насильственных действиях, направленных против израильских гражданских лиц и солдат", - говорится в распространенном военными заявлении.
Арестованные переведены для допросов в Службу общей безопасности Израиля (ШАБАК, контрразведка), добавили в пресс-службе.