Իրանի ԱԳՆ-ում անընդունելի են անվանել Թրամփի հայտարարությունն Աֆղանստանում պատերազմի մասին
Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական նեկայացուցիչ Աբաս Մուսավին չորեքշաբթի «բացարձակապես անընդունելի» է համարել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կարծիքն Աֆղանստանում պատերազմը հաշված օրերում հաղթելու Վաշտինգտոնի ունակության մասին, հաղորդել է IRNA գործակալությունը:
Ըստ Մուսավիի՝ նման հայտարարություններն սպառնալիք են ներկայացնում միջազգային անվտանգության համար: Նա ընդգծել է, որ Իրանը կանգնած է աֆղան ժողովրդի և նրա կառավարության կողմում:
Դոնալդ Թրամփը երեքուշաբթի Սպիտակ տանը հանդիպել է Պակիստանի վարչապետ Իմրան Խանի հետ: Հանդիպմանն ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը կարող է Աֆղանստանում պատերազմը հաղթել մի քանի օրվա ընթացքում, սակայն չի ցանկանում «սպանել 10 միլիոն մարդրու»:

В МИД Ирана назвали неприемлемым заявление Трампа о войне в Афганистане
Официальный представитель внешнеполитического ведомства Ирана Аббас Мусави в среду назвал "абсолютно неприемлемым" высказывание президента США Дональда Трампа о способности Вашингтона выиграть войну в Афганистане за считанные дни, сообщило агентство IRNA.
По словам Мусави, подобные заявления представляют угрозу для международной безопасности. От подчеркнул, что Иран стоит на стороне афганского народа и его правительства.
В понедельник Дональд Трамп встретился в Белом доме с премьер-министром Пакистана Имраном Ханом. На встрече президент США заявил, что Вашингтон мог бы победить в войне в Афганистане в течение нескольких дней, однако не хочет "убивать 10 млн человек".