Ռոհանի. Իրանը պատրաստ է բանակցությունների, բայց ոչ կապիտուլյացիայի
Թեհրանը պատարստ է բանակցությունների, բայց ոչ կապիտուլյացիայի, չորեքշաբթի հայտարարել է Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին հանրապետության նախարարների խորհրդի նիստում:
«Միշտ պատարստ ենք արդարացի և օրինական բանակցությունների, բայց ոչ կապիտուլյացիայի՝ երկխոսության կամ էլ բանակցային գործընթացի պատրվակով», - նշված է Ռոհանիի հայտարարության մեջ, որը զետեղված է նրա պաշտոնական կայքում:
Պետության ղեկավարը նաև մեղադրել է Սաուդյան Արաբիային և Իսրայելին Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջը Գործողությունների համատեղ համապարփակ պլանի վերաբերյալ վերջնական համաձայնության հասնելուն խոչընդոտելու համար:

Роухани: Иран готов к переговорам, но не к капитуляции
Тегеран готов к переговорам, но не к капитуляции, заявил в среду президент Ирана Хасан Роухани на заседании совета министров республики.
"Мы всегда готовы к справедливым и законным переговорам, но не к капитуляции под видом диалога или переговорного процесса", - отмечается в заявлении Роухани, размещенном на его официальном сайте.
Глава государства также обвинил Саудовскую Аравию и Израиль в препятствовании достижению окончательного соглашения относительно Совместного всеобъемлющего плана действий (СВПД) по ядерной программе Ирана.