Ադրբեջանը սեպտեմբերին չեղարկելու է Թուրքիայի հետ վիզային ռեժիմը
Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև վիզային ռեժիմը չեղարկվելու է սեպտեմբերի 1-ից: Այս մասին РИА Новости-ին հայտնել է Բաքվից դիվանագիտական աղբյուրը:
Անկարան 2007 թվականին միակողմանի կարգով չեղարկել էր վիզային ռեժիմն Ադրբեջանի քաղաքացիների համար: Այս պահին Ադրբեջանի քաղաքացիներն առանց վիզայի Թուրքիայի տարածքում կարող են գտնվել 30 օր:
«Սեպտեմբերի 1-ից Թուրքիայի քաղաքացիները ստիպված չեն լինի վիզա ստանալ Ադրբեջան այցելությունների համար: Թուրքիայի քաղաքացիները կկարողանան առանց վիզայի Ադրբեջանում գտնվել 30 օր», - հայտնել է աղբյուրը:

Азербайджан с сентября отменит визовый режим с Турцией, сообщил источник
Визовый режим между Азербайджаном и Турцией будет отменен с 1 сентября, сообщил РИА Новости дипломатический источник в Баку.
Анкара в 2007 году в одностороннем порядке отменила визовый режим для граждан Азербайджана. В настоящее время срок безвизового пребывания граждан Азербайджана на территории Турции составляет 30 дней.
"С 1 сентября гражданам Турции не придется оформлять визу для въезда в Азербайджан. Срок безвизового пребывания граждан Турции на территории Азербайджана составит 30 дней", - сообщил источник.