Շերեմետևոյում նախքան Երևան թռչելն օդանավը բախվել է ավտոսանդուղքին
Մոսկվայի Շերեմետևո օդանավակայանում օդանավի մեկնումից առաջ միջադեպ է գրանցվել: Ինքնագնաց սանդուղքը բախվել է օդանավին և վնասել դրա թիթեղվածքը: Այս մասին РБК-ին հայտնել են Nordwind ավիաընկերությունից:
«Օդանավի սպասարկման ժամանակ ավտոսանդուղքով վնասվել է Boeing 737-ի թիթեղվածքը, ինչի պատճառով Մոսկվա-Երևան չվերթի ուղևորները կմեկնեն պահուստային օդանավով: Հետաձգման ուղեցուցային ժամանակը կկազմի 30 րոպե », - ասել են РБК-ին Nordwind ավիաընկերության մամուլի ծառայությունից:
Միջադեպի մասին տեղեկատվությունը հաստատում է նաև «112» telegram-ալիքը:
Վերջին շաբաթվա ընթացքում սա երկրորդ միջադեպն է Մոսկվա-Երևան չվերթնը սպասարկող Nordwind ավիաընկերության հետ:
Հուլիսի 19-ին ուղևորներին ստիպված անհապաղ տարհանել էին օդանավից լ փչովի աստիճաններով՝ ծխի ազդանշանի միացման պատճառով: Չվերթը նախատեսված էր Boeing 737 օդանավով՝ 00: 45-ին: Օդանավում եղել է 187 մարդ, այդ թվում՝ անձնակազմի անդամները: Թռիչքի ժամանակ սրահում զգացվել է տարօրինակ հոտ, որից հետո թռիչքը ընդհատվել էր: Փչովի սանդուղքով տարհանման ժամանակ 5 ուղևոր վնասվածք էր ստացել, երկուսին հոսպիտալացրել էին:

В Шереметьево перед вылетом в Ереван в самолет врезался автотрап
В столичном аэропорту Шереметьево произошел инцидент при подготовке борта к вылету. Самоходный трап столкнулся с самолетом и повредил его обшивку, сообщили РБК в авиакомпании Nordwind.
«При обслуживании воздушного судна трапом была повреждена обшивка самолета Boeing 737, в результате чего пассажиры рейса Москва — Ереван будут отправлены резервным бортом. Ориентировочное время задержки составит 30 минут», — сообщили РБК в пресс-службе авиакомпании Nordwind.
Информацию об инциденте также подтверждает telegram-канал «112».
За последнюю неделю это уже второй инцидент с рейсом Москва — Ереван авиакомпании Nordwind. 19 июля пассажирам пришлось экстренно эвакуироваться по надувным трапам из-за сигнала о задымлении. Рейс должен был вылететь в 00:45 на самолете Boeing 737. На борту было 187 человек, включая членов экипажа. В салоне во время взлета почувствовали посторонний запах, после чего взлет был прерван. При эвакуации по надувным трапам травмы получили пять пассажиров, двоих госпитализировали.