Հոնկոնգում ցուցարարները պիկ ժամին խախտել են մետրոյի աշխատանքը
Հոնկոնգում արտահանձնման օրինագծի ընդդիմադիրները  խախտել են մետրոյի կայարանների բնականոն  աշխատանքն՝ արգելափակելով գնացքների մեկնումը պիկ ժամին, հայտնել է RTHK հեռուստառադիոկորպորացիան:
Նշվում է, որ բողոքավորները կանգնել են վագոնների դռների միջև ընկած գծին և այդ կերպ գնացքներին թույլ չեն տվել մեկնել: Ուղևորները, որոնք ցուցարարների համար տարբերիչ սև  հագուստ են հագել, սկսել են արգելափակել դռները տեղական ժամանակով 07:30-ին:
Հոնկոնգում ընդգրկուն բողոքներն սկսվել են հունիսին արտահանձման մասին օրենքում ուղղումների քննարկման պատճառով, որոնք հավանության արժանանալու դեպքում Հոնկոնգին թույլ կտան կասկածյալներին հանձնել այն իրավասություններին, որոնց հետ ինքն արտահանձման համաձայնագիր չունի, այդ թվում՝ Տայվանին, Մակաոյին և Չինաստանի մայրցամաքային մասին:

В Гонконге демонстранты нарушили работу метро в час пик
Противники законопроекта об экстрадиции нарушили работу станций метро в Гонконге, блокируя отъезд поездов в час пик, сообщает телерадиокорпорация RTHK.
Сообщается, что протестующие встают в линию между дверями вагонов и таким образом не позволяют поездам отходить. Пассажиры, одетые в отличительную для демонстрантов черную одежду, начали блокировать двери в 07.30 по местному времени (02.30 мск). На некоторых станциях задержки продолжаются уже два часа, на платформах скопилось много людей, так как акция проходит в утренний час пик, когда жители города едут на работу.
Масштабные протесты в Гонконге начались в июне из-за рассмотрения поправок к закону об экстрадиции, которые в случае одобрения позволят Гонконгу выдавать подозреваемых юрисдикциям, с которыми у него нет соглашения об экстрадиции, в том числе Тайваню, Макао и континентальной части Китая.