ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետն այցելել է առաջնագիծ, ստուգել դիրքապահներին տրամադրվող սննդամթերքի որակը
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն աշխատանքային այցով եղել է հանրապետության հյուսիսարևելյան սահմանագոտում տեղակայված զորամասերում և մարտական հենակետերում, տեղեկացնում են ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունից:
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանին զեկուցվել է սահմանագոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակի, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակի, մարտական հերթապահության կրման պայմանների, առաջնագծում իրականացված ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքների, ստորաբաժանումներին առաջադրված խնդիրների մասին:
Հենակետերից մեկում ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը ճաշել է մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների հետ, ստուգել դիրքապահներին տրամադրվող սննդամթերքի որակը:
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը խրախուսել է մարտական հերթապահություն կրման ընթացքում առավել աչքի ընկած զինծառայողներին, մաղթել խաղաղ ու անվտանգ ծառայություն: Առաջնահերթ լուծում պահանջող հարցերի վերաբերյալ ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների հրամանատարներին։

Начальник Генштаба ВС Армении посетил воинские части на северо-восточном участке границы
Начальник генерального штаба ВС Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян 29 июля с рабочим визитом побывал в воинских частях и боевых опорных пунктах, дислоцированных на северо-восточной границе республики, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Генерал-лейтенанту АртакуДавтяну было доложено об оперативной ситуации на границе, уровне физической, боевой и морально-психологической подготовки личного состава, условиях несения боевого дежурства, инженерных и укрепительных работах на передовой, задачах, поставленных подразделениям.
В одном из опорных пунктов начальник Генштаба ВС Армении пообедал с военнослужащими, несущими боевое дежурство, проверил качество продуктов питания, предоставляемых несущим боевое дежурство военным.
Генерал-лейтенант Артак Давтян  поощрил наиболее отличившихся в ходе несения боевого дежурства военнослужащих, пожелал им мирной и безопасной службы.
Начальник Генштаба ВС Армении дал командирам ответственных подразделений поручения по вопросам, требующим первоочередного решения.