Մենք կարգի ենք հրավիրելու անօրինական ճանապարհն ընտրածներին. Բակո Սահակյան
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 30-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանության կոլեգիայի նիստին՝ նվիրված 2019 թվականի առաջին կիսամյակի արդյունքների ամփոփմանը: Արցախի նախագահի լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ զեկույցներով հանդես են եկել կառույցի ղեկավարը, տարբեր ստորաբաժանումների պատասխանատուներ:
Իր խոսքում երկրի նախագահն ընդգծել է բնակչության անվտանգության ապահովման, հասարակական կարգի պահպանման, մարդու և քաղաքացու իրավունքների պաշտպանության, հանցավորության դեմ պայքարի կազմակերպման ուղղությամբ սկզբունքային և հետևողական աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությունը՝ համապատասխան հանձնարարականներ տալով առկա խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Նա մասնավորապես ասել է.
«Մենք նպատակ չունենք հայտնվելու բախումների պայմաններում, որովհետև չի կարող այդպիսի բան լինել։ Բախումները տեղի են ունենում այն ժամանակաշրջանում կամ այն իրողությունների պայմաններում, երբ քաղաքական զարգացումները բերում են այդպիսի բախումների։
Մենք չունենք նման իրավիճակ մեր երկրում և չենք էլ ունեցել: Բոլոր նրանք, ովքեր ունեն երկրի բարօրությունը խախտելու նպատակ, բոլոր նրանք, ովքեր ոտնձգություն կիրականցնեն պետականության նկատմամբ, կարժանան համարժեք գնահատականների։
Մենք առանց աղմկոտ դրսևորումների գործադրելու ենք մեր բոլոր հնարավորությունները կարգի ենք հրավիրելու անօրինական ճանապարհը ընտրածներին»։

Мы призовем к порядку выбравших незаконный путь – Бако Саакян
Президент Бако Саакян 30 июля принял участие в заседании коллегии полиции Республики Арцах по обобщению итогов первого полугодия 2019 года.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, с докладами выступили руководитель структуры и ответственные сотрудники разных подразделений.
В своем слове президент подчеркнул необходимость осуществления принципиальной и последовательной работы по обеспечению безопасности населения, охране общественного порядка, защите прав человека и гражданина, организации борьбы с преступностью. Глава государства дал соответствующие поручения по решению существующих проблем.
Бако Саакян, в частности отметил:
«У нас нет цели оказаться в условиях столкновений. Они возможны в условиях тех реалий, когда политические процессы таковы, что приводят к подобным столкновениям.
Такой ситуации в нашей стране нет, ее и не было. Все те, кто намеревается подорвать благополучие Арцаха, те, кто посягнет на государственность, удостоятся соразмерного ответа.
Без шумных проявлений мы используем все наши возможности и призовем к порядку выбравших незаконный путь».