Բակո Սահակյանն Արցախի թեմի առաջնորդի, ԱԽ անդամների և կուսակցությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 31-ին հրավիրել է ընդլայնված խորհրդակցություն՝ Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի, Անվտանգության խորհրդի անդամների և քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ, տեղեկացնում են Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից։
Քննարկվել են արտաքին և ներքին քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի կազմակերպմանը:
Երկրի ղեկավարը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ քննարկված խնդիրների պատշաճ լուծման ուղղությամբ:

Бако Саакян провел совещание с участием предводителя Арцахской епархии, членами Совета безопасности и представителями политических партий
31/07/2019 18:00
31 июля президент Республики Арцах Бако Саакян провел расширенное совещание с участием предводителя Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви, членами Совета безопасности и представителями политических партий, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся внешней и внутренней политики. Особое внимание было уделено организации 7-ых Всеармянских летних игр.
Глава государства дал соответствующие поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.