«Իմ քայլը» խմբակցությունում Ստամբուլյան կոնվենցիայի շուրջ տարաձայնություններ չկան, կան տարբեր դիրքորոշումներ. Ռուստամ Բադասյան
01/08/2019 17:50
ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն «Իմ քայլը» խմբակցության հետ քննարկել է Ստամբուլյան կոնվենցիան։
«Հանդիպումը նախաձեռնել էինք թե՛ մենք, թե՛ խմբակցությունից անհրաժեշտություն կար հանդիպումը կազմակերպել, հիմնական թեման, այո՛, եղել է կոնվենցիան», - հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ռուստամ Բադասյանը։
Նա նշեց՝ այսօր որևէ դիրքորոշման չեն եկել։
«Կարծիքների փոխանակում է եղել, հնչել են հարցեր, մենք պատասխանել ենք», - ասաց նախարարը։
Բադասյանն ասաց, որ խմբակցությունում Ստամբուլյան կոնվենցիայի շուրջ տարաձայնություններ չկան։
«Կան տարբեր դիրքորոշումներ, մենք դեռ նոր ենք սկսել խոսել այս թեմայով, կարծում եմ՝ նորմալ կլինի», - ավելացրեց նախարարը։

Armenia’s justice minister Rustam Badasyan has discussed the Istanbul Convention with the My Step faction.
“Both we and the faction were willing to have this meeting to discuss the convention,” Badasyan told the reporters after the meeting.
He said today no final position has been voiced.
“It was exchange of opinion, questions were raised and we answered them,” the minister said, adding that there are no disagreements in the faction over the Istanbul Convention.
“There are different positions, we have just started speaking about it, I think everything will be fine,” the minister added.