«Իմ քայլը» խմբակցությունում Ստամբուլյան կոնվենցիայի շուրջ տարաձայնություններ չկան, կան տարբեր դիրքորոշումներ. Ռուստամ Բադասյան
01/08/2019 17:50
ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն «Իմ քայլը» խմբակցության հետ քննարկել է Ստամբուլյան կոնվենցիան։
«Հանդիպումը նախաձեռնել էինք թե՛ մենք, թե՛ խմբակցությունից անհրաժեշտություն կար հանդիպումը կազմակերպել, հիմնական թեման, այո՛, եղել է կոնվենցիան», - հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ռուստամ Բադասյանը։
Նա նշեց՝ այսօր որևէ դիրքորոշման չեն եկել։
«Կարծիքների փոխանակում է եղել, հնչել են հարցեր, մենք պատասխանել ենք», - ասաց նախարարը։
Բադասյանն ասաց, որ խմբակցությունում Ստամբուլյան կոնվենցիայի շուրջ տարաձայնություններ չկան։
«Կան տարբեր դիրքորոշումներ, մենք դեռ նոր ենք սկսել խոսել այս թեմայով, կարծում եմ՝ նորմալ կլինի», - ավելացրեց նախարարը։

Во фракции «Мой шаг» нет разногласий вокруг Стамбульской конвенции, есть разные позиции – Рустам Бадасян
01/08/2019 18:55
Министр юстиции Армении Рустам Бадасян обсудил сегодня с депутатами фракции «Мой шаг» Стамбульскую конвенцию.
«Встреча инициирована как нами, так и фракцией, возникла необходимость в организации встречи. Основной темой стала Стамбульская конвенция», - заявил после встречи журналистам Рустам Бадасян.
Он отметил, что пока к какой-либо позиции не пришли.
«Состоялся обмен мнениями, прозвучали вопросы, мы ответили», - сказал министр.
Рустам Бадасян отметил, что во фракции «Мой шаг» нет разногласий вокруг Стамбульской конвенции.
«Есть разные позиции, мы только начали говорить на эту тему, думаю, что все будет нормально», - добавил министр.