Արդարադատության նախարարը չի մեկնաբանում՝ արդյոք քաղաքական հետապնդու՞մ է դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի գործը
01/08/2019 14:15
Դատական օրենսգրքում փոփոխություններ են նախատեսվում, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը։
«Մենք արդեն մշակել ենք նախագիծը, երևի շուտով հանրային քննարկման կդնենք», - ասաց նա։
Անդրադառնալով Ռոբերտ Քոչարյանին ազատ արձակած դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի գործի մասին, մասնաավորապես փաստին, որ ըստ դատավորի իր նկատմամբ քաղաքական հետապնդում է իրականացվում, Արդարադատության նախարարն ասաց՝ պետք է սպասել։

Justice minister refuses to comment whether case against judge Davit Grigoryan is politically motivated or not
01/08/2019 14:48
Amendments are expected in judicial legislation, minister of justice Rustam Badasyan told the reporters today.
“We have already worked out a draft and put it to public discussion,” he said.
Referring to the case of judge Davit Grigoryan and claims about political persecution against him after decision he made in Kocharyan’s case, the minister said, “Let’s wait for public examination, I cannot comment on this case.”