Մահացել է Վահե Դավթյանը. երգիչը 44 տարեկան էր
Երկարատև հիվանդությունից հետո այսօր 44 տարեկանում կյանքից հեռացել է 90-ականների սիրված ու ճանաչված երգիչ Վահե Դավթյանը: Այս մասին Aysor.am-ը տեղեկացավ երգչի ընկեր, Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» դաշինքի անդամ Արամ Մանուկյանից:
«Վահեն մի քանի օր առաջ էր վերադարձել Ֆրանսիայից, որտեղ մեկնել էր բուժվելու նպատակով, մահացավ իր հայրական տանը: Վերջին անգամ իրեն հանդիպել եմ, երբ վերադառնում էր իր ընտանիքի հետ: Դիմավորեցինք ու տարանք իր հայրական տուն: Արդեն շատ վատ վիճակում էր… Հետը խոսել չի ստացվել, ինքն իր մտքերի ու ցավերի հետ էր», - նշեց մեր զրուցակիցը:
Հիշեցնենք, որ երգիչ, երաժիշտ Վահե Դավթյանի մոտ ենթաստամոքսային գեղձի քաղցկեղ էր հայտնաբերվել 2018 թվականի աշնանը: Ծննդյան 44-րդ տարեդարձը տոնելուց երկու շաբաթ անց երգիչը որովայնի ցավով տեղափոխվել է հիվանդանոց, որտեղ էլ ախտորոշվել է չարաբաստիկ հիվանդությունը:

Ушел из жизни певец Ваге Давтян
После продолжительной болезни в возрасте 44 лет ушел из жизни популярный и любимый в 1990-х годах певец Ваге Давтян. Об этом Aysor.am сообщил его друг, член фракции «Мой шаг» Совета старейшин Еревана Арам Манукян.
«Ваге несколько дней назад вернулся из Франции, куда уехал на лечение, он умер в отцовском доме. В последний раз встречался с ним, когда он возвращался с семьей. Мы встретили его и привезли в отцовский дом. Он уже был в очень плохом состоянии… поговорить с ним после этого не удалось, он был со своими мыслями и болями», - отметил Арам Манукян.
Напомним, осенью 2018 года у певца, музыканта Ваге Давтяна был обнаружен рак поджелудочной железы. Через две недели после празднования 44-летия певец был госпитализирован в больницу с болями в области брюшной полости, где ему диагностировали эту болезнь.