Մինչև 2022-ը կստեղծվի շուրջ 800 աշխատատեղ՝ միջինում $1000 աշխատավարձով. Փաշինյան
Հարկային արտոնություն ստանալու համար ՀՀ կառավարությանը դիմել է շուրջ 130 բարձր տեխնոլոգիական նորաստեղծ ընկերություն, այս մասին Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մինչ օրս 89 արտոնություն ստացած ընկերությունում մինչև 2022 թվականը կստեղծվի շուրջ 800 բարձր վարձատրվող աշխատատեղ՝ միջինում $1000 աշխատավարձով։
Ընկերությունների շուրջ 20%-ը հիմնադրվել է հայրենադարձների կողմից, որոնք վերադարձել են ապրելու և աշխատելու ԱՄՆ-ից, Հոլանդիայից, Ռուսաստանից, Շվեյցարայից, Ֆրանսիայից, Ֆինլանդիայից, Ավստրայից, Վրաստանից և Մալթայից»,- գրել է նա:

Пашинян: До 2022 года в Армении будет создано около 800 высокооплачиваемых рабочих мест
Около 130 высокотехнологичных стартапов обратились в правительство Армении за налоговыми льготами. Об это 5 августа на своей странице в “Фейсбук” написал премьер-министр Армении Никол Пашинян, предоставив некоторые данные.
“Около 130 высокотехнологичных стартапов обратились к правительству Армении за налоговыми льготами. До 2022 года будет создано около 800 высокооплачиваемых рабочих мест со средней зарплатой в 1000 долларов.
Около 20% компаний были основаны основаны вернувшимся из за границы армянами, которые вернулись, чтобы жить и работать из Соединенных Штатов, Нидерландов, России, Швейцарии, Франции, Финляндии, Австрии, Грузии и Мальты”, - написал Н. Пашинян.