Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Դոնալդ Թրամփին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԱՄՆ Տեխաս և Օհայո նահանգներում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձությունների կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփին:
«Խոր վշտով տեղեկացա ԱՄՆ Տեխաս և Օհայո նահանգներում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձությունների մասին, որոնք բազմաթիվ զոհերի և վիրավորների պատճառ դարձան:
Իմ խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հղում Ձեզ, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթելով ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում։
Ձեզ հետ միասին աղոթում ենք բոլոր անմեղ զոհերի համար և մեր համերաշխությունն ենք հայտնում նրանց ընտանիքներին ու հարազատներին»։

Nikol Pashinyan offers condolences to Donald Trump on tragic events in Texas and Ohio
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a condolence message to U.S. President Donald Trump over the tragic incidents in Texas and Ohio. The message reads:
“I was deeply saddened to learn of the tragic incidents in Texas and Ohio that claimed numerous casualties and injuries.
I extend my deepest condolences and wish fortitude to you and to the friendly people of the United States of America. I wish the injured a speedy recovery.
We join you in praying for the innocent victims and express our sympathy to their families and friends.”