Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Դոնալդ Թրամփին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԱՄՆ Տեխաս և Օհայո նահանգներում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձությունների կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփին:
«Խոր վշտով տեղեկացա ԱՄՆ Տեխաս և Օհայո նահանգներում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձությունների մասին, որոնք բազմաթիվ զոհերի և վիրավորների պատճառ դարձան:
Իմ խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հղում Ձեզ, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթելով ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում։
Ձեզ հետ միասին աղոթում ենք բոլոր անմեղ զոհերի համար և մեր համերաշխությունն ենք հայտնում նրանց ընտանիքներին ու հարազատներին»։

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту США
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту США Дональду Трампу в связи с трагическими событиями в штатах Техас и Огайо, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«С глубокой скорбью узнал о трагических событиях в штатах Техас и Огайо, ставших причиной многочисленных жертв и раненых.
Выражаю свои глубокие соболезнования и поддержку Вам, дружественному народу США, желаю мужества духа, а раненым – скорейшего выздоровления.
Вместе с Вами мы молимся за всех невинных жертв и выражаем нашу солидарность их семьям и родным», - говорится в телеграмме Никола Пашиняна.