Չինաստանի լեռներում անձրևների պատճառով 9 մարդ է մահացել
Չինաստանի Հուբեյ կենտրոնական նահանգում հորդառատ անձրևների հետևանքով առաջացած լեռնային հեղեղների պատճառով մահացել է 9 մարդ, ևս 4-ն անհայտ կորած է համարվում, հայտնում է «Սինհուա» գործակալությունը:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր 7 զոհի մասին: Դրանից բացի, տեղեկություն է եղել այն մասին, որ 10 մարդ ծուղակում է հայտնվել լեռնային կիրճում:
Երկուշաբթի առավոտյան եղած տեղեկություններով՝ 61 մարդ փրկվել է:
Պատահարը տեղի է ունեցել կիրակի տեղական ժամանակով մոտ 23:00-ին, երբ հորդ տեղումների հետևանքով Հեֆեն գավառի տարածքում տասնյակ մարդիկ լեռնային կիրճում ծուղակի մեջ են հայտնվել:
Պատահարի վայր է ուղարկվել 14 ավտոմեքենա և վթարային-փրկարարական ծառայությունների ավելի քան 60 աշխատակից: Որոնողական աշխատանքները շարունակվում են:

В горах Китая из-за дождей погибли девять человек
В центральной китайской провинции Хубэй из-за горных потоков, вызванных сильными дождями, погибли девять человек, еще четверо числятся пропавшими без вести. Об этом в понедельник сообщило агентство "Синьхуа".
Ранее сообщалось о семи жертвах. Кроме того, была информация о том, что более 10 человек находятся в ловушке в горном ущелье.
По состоянию на утро понедельника 61 человек был спасен.
Инцидент произошел в воскресенье около 23:00 по местному времени (18:00 мск), когда в результате сильных осадков десятки человек оказались в ловушке в горном ущелье на территории уезда Хэфэн.
На место происшествия были направлены 14 автомобилей и более 60 сотрудников аварийно-спасательных служб. Поисковые работы продолжаются.