Լարսով բեռնատար տրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը երկու օր կարգելվի
Օգոստոսի 7-9-ն արգելվելու է Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս միջազգային նշանակության ավտոմայրուղով բեռնատար  տրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը, տեղեկացնում են ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից։
Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս միջազգային նշանակության ավտոմայրուղու 94-րդ տեղամասում գտնվող թունելում պլանավորվում է իրականացնել ասֆալտապատման վերականգնողական աշխատանքներ:
Ըստ աղբյուրի, նորոգման աշխատանքների պատճառով այդ տեղամասում օգոստոսի 7-ին, 8-ին և 9-ին`  ժամը 09:00-ից մինչև 18:00-ն,  արգելվում է կցորդիչով և կիսակցորդիչով տրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը: Այս մասին տեղեկացնում է Վրաստանում Հայաստանի դեսպանությունը:

Движение грузовых автомобилей 7-9 августа запрещено на трассе Мцхета-Степанцминда-Ларс
С 7 по 9 августа на трассе Мцхета-Степанцминда-Ларс запрещается движение грузового транспорта, сообщает министерство территориального управления и инфраструктур Армении.
В тоннеле, расположенном на 94-м участке автомагистрали международного значения Мцхета-Степанцминда-Ларс, ежедневно будут проводиться плановые ремонтные работы по восстановлению асфальтового покрытия.
Согласно источнику, из-за этого 7, 8 и 9 августа, с 09:00 до 18:00 на этом участке запрещается движение автотранспорта с прицепом и полуприцепом. Об этом сообщает посольство Армении в Грузии.