«Եվ այսպես մինչ ու՞ր…». Կարեն Բեքարյանն՝ ԱԳՆ հայտարարության մասին
«Քառյակ մեդիայի» համահիմնադիր, վերլուծաբան Կարեն Բեքարյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթին, ապա դրան հաջոդած՝ ՀՀ ԱԳՆ-ի հայտարարությանը։
«Էմոցիաների հերթական մանիպուլացիա կամ անհաջող սրբագրվող պոպուլիզմ», - գրառումը վերնագրել է Կարեն Բեքարյանը, որը ներկայացնում ենք ստորև.
«Մեջբերում վարչապետի Ստեփանակերտում ելույթից.
«Միացում...
Արցախը Հայաստան է, և վերջ…»
Մեջբերում ՀՀ ԱԳՆ հայտարարությունից.
«…Հայաստանն ափսոսանք է հայտնում, որ Ադրբեջանի իշխանություններն անկարող են ընկալել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ 2019թ. օգոստոսի 5-ին ունեցած ելույթի համատեքստը և բովանդակությունը, որն անդրադարձել է Հայաստանի, Արցախի և Սփյուռքի միասնականության, համերաշխության, զարգացման և բարգավաճման համահայկական օրակարգի առաջմղմանը։
Ավելին՝ ՀՀ վարչապետը բազմիցս հայտարարել է, որ ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման որևէ կենսունակ տարբերակ պետք է ընդունելի լինի Արցախի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ժողովուրդների համար: …»:

И до каких пор так будет продолжаться… - Карен Бекарян о заявлении МИД Армении
Соучредитель «Карьяк медиа», аналитик Карен Бекарян обратился на своей странице в Facebook к выступлению премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Степанакерте и последовавшему за этим заявлению МИД Армении.
«Очередная манипуляция эмоциями или неудачно откорректированный популизм», - озаглавил свою запись Карен Бекарян.
«Цитата из выступления премьер-министра в Степанакерте:
"Миацум…
Арцах – это Армения и всё…"
Цитата из заявления МИД Армении:
"…Армения выражает сожаление в связи с тем, что власти Азербайджана не в состоянии воспринять контекст и содержание выступления премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна 5 августа, который коснулся продвижения общеармянской повестки единства, солидарности, развития и процветания Армении, Арцаха и Диаспоры.
Более того, премьер-министр Армении неоднократно заявлял, что какой-либо жизнеспособный вариант мирного урегулирования карабахского конфликта должен быть приемлем для народов Арцаха, Армении и Азербайджана…".