Ժուռնալիստների միության նախկին նախագահ Աստղիկ Գևորգյանին մեղադրանք է առաջադրվել
Ժուռնալիստների միության նախկին նախագահ (1992-2017 թթ.) Աստղիկ Գևորգյանին մեղադրանք է առաջադրվել, «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել են ՀՀ քննչական կոմիտեից։
«Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 325 հոդվածի 1-ին մասի՝ իրավունք վերապահող կամ պատասխանատվությունից ազատող վկայական կամ պաշտոնական այլ փաստաթուղթ կեղծելը` կեղծողի կողմից անձամբ կամ այլ անձի կողմից դրանք օգտագործելու կամ իրացնելու նպատակով, կամ այդպիսի փաստաթուղթ իրացնելը, կամ նույն նպատակներով կեղծ կնիքներ, դրոշմներ, ձևաթղթեր, տրանսպորտային միջոցների հաշվառման համարանիշներ պատրաստելը, կամ իրացնելը, ինչպես նաև ակնհայտ կեղծ փաստաթուղթ օգտագործելը»,- ասել են ՀՀ քննչական կոմիտեից։

Бывшему председателю Союза журналистов Армении Астхик Геворкян предъявлено обвинение
Бывшему председателю Союза журналистов Армении Астхик Геворкян (1992-2017 гг.) предъявлено обвинение, сообщили «Арменпресс»  в Следственном комитете Армении.
«Ей предъявлено обвинение по части 1 статьи 325 УК Армении – подделка удостоверения или иного официального документа, предоставляющего право или освобождающего от ответственности, с целью их использования или реализации фальсификатором лично или другим лицом, либо реализация такого документа, либо изготовление или сбыт фальшивых печатей, штампов, бланков, регистрационных номеров транспортных средств в тех же целях, а также использование заведомо ложного документа», - сказали в Следственном комитете Армении.