Ատոմ Ջանջուղազյանն ընդունել է «Moody’s» միջազգային վարկանիշային կազմակերպության ներկայացուցիչներին
Օգոստոսի 12-ին ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանն ընդունել է «Moody’s» միջազգային վարկանիշային կազմակերպության ներկայացուցիչներին։ Հանդիպման շրջանակներում անդրադարձ է կատարվել Հայաստան Հանրապետության ներկայիս տնտեսական իրավիճակին, ընթացիկ բարեփոխումներին և տնտեսական զարգացման հեռանկարներին:
Ի թիվս այլ հարցերի, քննարկվել են ՀՀ հարկային օրենսգրքի բարեփոխումներին և վերջիններիս արդյունքում ակնկալվող ազդեցությանը, ՀՀ-ում կիրառվող հարկաբյուջետային կանոնի արդյունավետությանը, պետական գնումների բնագավառում ներկայումս իրականացվող բարեփոխումներին առնչվող հարցեր։
ՀՀ ֆինանսների նախարարը հույս է հայտնել, որ ՀՀ կառավարության կողմից ներկայումս տարբեր ուղղություններով իրականացվող բարեփոխումների շրջանակը դրականորեն կազդի Հայաստանի Հանրապետության վարկանիշավորման վրա։

Атом Джанджугазян принял представителей агентства Moody's
Министр финансов Армении Атом Джанджугазян сегодня принял представителей Международного рейтингового агентства Moody's. В рамках встречи стороны обратились к нынешней экономической ситуации в Армении, текущим реформам и перспективам экономического развития.
В числе других вопросов были обсуждены вопросы, касающиеся реформ Налогового кодекса, эффективности применяемого в Армении налогово-бюджетного правила, реализуемых реформ в сфере государственных закупок.
Министр финансов выразил надежду, что круг осуществляемых в настоящее время правительством Армении в различных направлениях реформ положительно скажется на рейтинге Армении.