Աթենքի մերձակայքում անտառային սաստիկ հրդեհ է մոլեգնում
Սաստիկ անտառային հրդեհ է մոլեգնում Աթենքի մերձակա Հիմիտոս լեռան ստորոտի մոտ՝ Պեանիա փոքր քաղաքի շրջանում, ոստիկանությունը տարահանում է բնակիչներին, հայտնել է Քաղաքացիական պաշտպանության գլխավոր քարտուղարությունը:
Հունաստանում շաբաթ օրվանից գործում է հրդեհային վտանգի կարմիր մակարդակ՝ 40 աստիճան շոգի և ուժգին քամու պատճառով: Չնայած կանխարգելիչ բոլոր միջոցառումներին, օգոստոսի 10-ին տեղի է ունեցել 59, օգոստոսի 11-ին՝ 63 անտառային հրդեհ:
«Այսօր 03:18-ին Ատտիկայի Պեանիայում, Հիմիտոս լեռան ստորոտի մոտ անտառային հրդեհ է բռնկել: Անհապաղ պատահարի վայր են ուղարկվել հրշեջ ուժեր (133 հրշեջ, 42 ավտոմեքենա), և դրանք մշտապես ուժեղացվել են հարևան շրջանների հրշեջներով»,- ասված է РИА Новости-ում ստացված հաղորդագրության մեջ:

В окрестностях Афин произошел сильный лесной пожар
Сильный лесной пожар бушует в районе городка Пеания у подножия горы Имиттос в окрестностях Афин, полиция эвакуирует жителей, сообщил Генеральный секретариат гражданской защиты.
С субботы в Греции действует красный уровень пожарной опасности в связи с 40-градусной жарой и сильным ветром. Несмотря на все меры профилактики, в субботу произошло 59 лесных пожаров, в воскресенье - 63.
"Сегодня в 03.18 в Пеании в Аттике, у подножия Имиттоса, вспыхнул лесной пожар. Немедленно к месту происшествия были направлены большие пожарные силы (133 пожарных, 42 машины), и они постоянно усиливались пожарными из соседних районов", - говорится в поступившем в РИА Новости сообщении.